Home > About Arval > News > Press Releases

Press Releases

Thursday, August 6, 2020
Trh s elektromobilmi podľa šéfa lízingovky stagnuje, kríza by mu mohla pomôcť

Rozvoj vozidiel na alternatívny pohon sa v dôsledku aktuálnej krízy spôsobenej pandémiou nového koronavírusu spomalil. Trh s elektromobilmi by sa však mal postupne oživiť. Viac informácií v článku.

Tuesday, July 28, 2020
Spoločnosť Arval Slovakia vlani zvýšila výnosy aj zisk

Spoločnosti Arval Slovakia sa v minulom roku darilo. Jej výnosy z hospodárskej činnosti stúpli v medziročnom porovnaní o 14,4 % na 61,16 mil. eur. Viac informácií v článku.

Wednesday, June 24, 2020
Pandémia spomaľuje inovácie v podnikovej mobilite. Firmy šetria

Inovácie v podnikovej mobilite sú zaujímavé predovšetkým pre veľké nadnárodné firmy, tie aj určujú trendy v tejto oblasti. Aktuálne však počítame so spomalením, ktoré priniesli udalosti posledných mesiacov. Firmy šetria a mnohé projekty sú pozastavené. Viac informácií v článku.

Tuesday, April 21, 2020
Spoliehajú na nás firmy z kľúčových sektorov, služby musíme poskytovať aj počas pandémie

„Lízingové služby sú dôležitou súčasťou pri zabezpečení chodu našej ekonomiky. Bolo preto nevyhnutné túto oblasť počas uzamknutej ekonomiky otvoriť,“ hovorí Marek Kramár, generálny riaditeľ Arval Slovakia. Viac informácií v článku.

Wednesday, February 26, 2020
Trh s operatívnym lízingom rastie, ťahajú ho firemní klienti

Aj keď je slovenský trh s operatívnym lízingom v porovnaní so západnými krajinami ešte stále "v plienkach", záujem o túto službu narastá. Potvrdzujú to aj štatistiky spoločnosti Arval Slovakia, ktorá v roku 2019 zaznamenala 7-percentný nárast. Viac informácií v článku.

Wednesday, January 22, 2020
Pri výbere auta do firmy nie je dôležitá len cena, ale aj celkové náklady

Hotovosť, finančný lízing či spotrebný úver alebo operatívny lízing sú spôsoby financovania, ktoré môžu majitelia firiem využiť, ak chcú zriadiť vo firme vozový park. Kým pri prvých dvoch možnostiach potrebujú vstupný kapitál na kúpu či akontáciu, pri operatívnom lízingu platia podnikatelia len prenájom. Viac informácií v článku.