Domov > Máme nové elektromobily

Máme nové elektromobily

Máme nové elektromobily

Market
streda, máj 27, 2015

Slovenské elektrárne, spoločnosť skupiny Enel (SE), sa stali spoločnosťou s najväčšou elektrickou flotilou na Slovensku, potom, ako ju rozšírili o päť elektromobilov Nissan Leaf zavedených do používania jednotlivými elektrárňami a zamestnancami. Doplnili tak svoju iniciatívu znižovania emisií v každodennej prevádzke elektrární SE, ako aj prostredníctvom ďalších aktivít, ako je program spoločenskej zodpovednosti - Energia pre prírodu vo Vysokých Tatrách.

V októbri minulého roka sprístupnili Slovenské elektrárne širokej verejnosti zadarmo šesť nabíjacích staníc, umiestnených pri administratívnych a prevádzkových objektoch elektrární v Bratislave, Novákoch, Jaslovských Bohuniciach, Mochovciach a v Trenčíne. Stanice sú prepojené s riadiacim centrom, ktoré ich monitoruje a zbiera informácie o spotrebe elektrickej energie, a taktiež aj o počte nabíjaní, či prípadnej potrebe servisného zásahu. Nabíjacie stanice využívajú najmodernejšiu technológiu, ktorá je patentom skupiny Enel a umožňuje plné nabitie batérie už do dvoch hodín.

V tomto roku Slovenské elektrárne zaradili do využívania jednotlivých elektrární päť elektromobilov Nissan Leaf, dodané spoločnosťou Auto-Impex. Spoločnosť Nissan uverejnila údaje, podľa ktorých európski vlastníci 100-percentného elektrického vozidla Nissan LEAF najazdia ročne o 40 percent viac (16 588 km), než je európsky priemer pre vozidlá s tradičným vnútorným spaľovacím pohonom (11 539 km). V Európe sa predalo 31 000 vozidiel Nissan LEAF, a vo svete 150 000, čo ho suverénne zaradilo medzi elektrické vozidlá s najväčším odbytom v histórii.

Celkovo sa tak vozový park elektrární rozšíril na 15 elektromobilov rôznych značiek. Ambícia spoločnosti je zvýšiť počet elektromobilov vo svojej flotile do konca roka na dvojnásobok.

ARVAL SLOVAKIA má v súčasnosti vo svojej flotile 9 elekromobilov a očakáva, že ich počet bude postupne narastať.

 

Značky: