Press

Podniková mobilita na mieru

Podniková mobilita sa stala kľúčovou vo všetkých oblastiach podnikania. Napreduje nielen v produktoch, ktoré umožňujú outsourcovať niektoré alebo všetky činnosti súvisiace so správou fleetu, ale aj v oblasti online platforiem, vďaka ktorým môže vodič, fleet manager alebo majiteľ firmy jednoducho získať údaje o celom fleete na jednom mieste. Medzi najbežnejšie formy, ktoré využívajú slovenskí podnikatelia v oblasti podnikovej mobility, patria operatívny lízing a prenájmy vozidiel.

Viac informácií si prečítate v nasledujúcom článku.Fleetové náklady pod kontrolou

Je súčasťou vašej spoločnosti vozový park? Rozrastá sa váš firemný fleet? Spravujte ho ešte efektívnejšie s Arval Active Link. Spoločnosť Arval Slovakia, ktorá je jedným z lídrov na trhu firemnej mobility, prináša inováciu, ktorá vám umožní sledovať a analyzovať údaje z vášho vozového parku v reálnom čase. Budete mať pod kontrolou podrobné informácie nielen o využívaní každého vozidla vo flotile, ale aj o spotrebe, nehodách či dokonca správaní vodiča za volantom.

Viac informácií v článku.Mid-Term Rental

Možno so svojou firmou podnikáte sezónne alebo realizujete projekty na určitú dobu. Alebo ste len začali podnikať a ešte presne neviete odhadnúť, ako často budete vy alebo vaši zamestnanci firemné vozidlá využívať. Spoločnosť Arval Slovakia, ktorá pôsobí na poli operatívneho lízingu už 14 rokov, prináša novinku v oblasti krátkodobých prenájmov vozidiel. Služba Arval Mid-Term Rental spája flexibilitu krátkodobého prenájmu a kompletného servisu operatívneho lízingu. Rozväzuje tak ruky podnikateľom a manažérom, ktorí chcú využívať vozidlo len na krátky čas, avšak s plnými výhodami operatívneho lízingu.

Viac informácií v článku.V podnikovej mobilite majú firmy dnes viac možností.

Podniková mobilita je už dnes súčasťou každej spoločnosti. A nemusí ísť len o vozidlá, ktoré sú poskytované zamestnancom na firemné účely. Spoločnosti si volia súčasti podnikovej mobility podľa ich potrieb, stratégie a internej politiky. Preto môže ísť aj napríklad o tzv. poolové vozidlo, preplácanie taxi služieb, MHD či vlakov, využívanie bicyklov či poskytnutie vozidla na súkromné účely. K podnikovej mobilite sa vyjadril Michal Duška, obchodný riaditeľ spoločnosti Arval Slovakia, ktorá je čerstvým držiteľom ocenenia Slovak Superbrands za rok 2018.

Zobraziť celý článokOperatívny lízing pre firemné vozidlá

Operatívny lízing bol ešte pre niekoľkými rokmi veľkou neznámou. V súčasnosti však efektívny manažment vozového parku zaznamenáva rastúci trend a zďaleka nie je doménou len veľkých spoločností. Pre viacero benefitov ju využívajú aj majitelia malých a stredných firiem.

Zobraziť celý článokOperatívny leasing - prečo je pre vás výhodný?

O výhodach operatívneho leasingu si môžete prečítať aj na nasledovnej stránke.Biznis tip pre podnikateľov: Operatívny lízing vozidiel

Ako zefektívniť výdavky, mať náklady pod kontrolou a neplytvať finančnými zdrojmi pri správe automobilov? Odpoveďou je operatívny lízing vozidiel.Túto službu využíva stále viac podnikateľov. Financie máte pod kontrolou a odpadnú vám aj starosti so servisom, pravidelnými revíziami vozidiel či riešením akútnych situácií na ceste.

Zobraziť celý článokBiznis tip: Efektívna správa vozového parku

Skúste operatívny lízing

Spravujete vo vašej firme vozový park? Ako zefektívniť výdavky, mať náklady pod kontrolou a neplytvať finančnými zdrojmi? Odpoveďou je operatívny lízing vozidiel. Túto službu využíva stále viac podnikateľov. Financie majú pod kontrolou a odpadnú im aj starosti so servisom, pravidelnými revíziami vozidiel či riešením akútnych situácií na ceste. Spoločnosť ARVAL SLOVAKIA je jedným z lídrov na slovenskom trhu, ktorá pre vás zabezpečí operatívny lízing a manažment vozového parku na prvotriednej úrovni.

Zobraziť celý článokEfektívna správa vozového parku? Skúste operatívny lízing

Spravujete vo vašej firme vozový park? Ako zefektívniť výdavky, mať náklady pod kontrolou a neplytvať finančnými zdrojmi? Odpoveďou je operatívny lízing vozidiel. Túto službu využíva stále viac podnikateľov. Financie majú pod kontrolou a odpadnú im aj starosti so servisom, pravidelnými revíziami vozidiel či riešením akútnych situácií na ceste. Spoločnosť ARVAL SLOVAKIA je jedným z lídrov na slovenskom trhu, ktorá pre vás zabezpečí operatívny lízing a manažment vozového parku na prvotriednej úrovni.

Zobraziť celý článokOperatívny lízing pre malé a stredné podniky

Podnikatelia spravujú firemné autá cez operatívny lízing

Operatívny lízing bol ešte pre niekoľkými rokmi veľkou neznámou. V súčasnosti však efektívny manažment vozového parku zaznamenáva rastúci trend a zďaleka nie je doménou len veľkých spoločností. Pre viacero benefitov ju využívajú aj majitelia malých a stredných firiem. Veľkou výhodou sú nielen financie pod kontrolou v podobe stanovených mesačných platieb, ale aj ušetrený čas, náklady a administratíva. Spoločnosť Arval Slovakia je partnerom svojich klientov na pôde operatívneho lízingu vozidiel už 13 rokov a vytvorila pre segment malých a stredných firiem služby správy vozového parku, ktoré uľahčia chod každého podnikania.

 

Záujem o operatívny lízing rastie

O zvýšenom záujme malých a stredných spoločností o outsourcing fleet manažmentu hovorí aj obchodný riaditeľ spoločnosti : „Operatívny lízing v tomto segmente skutočne zaznamenáva stúpajúci trend. Vozový park malých firiem tvorí do 10 vozidiel, 10 až 50 vozidlami disponujú stredne veľké firmy. Pre tieto spoločnosti najčastejšie spravujeme vozidlá značiek Škoda, Volkswagen a Opel, všetko však závisí na potrebách a chuti klientov.“ Využitím operatívneho lízingu prechádza správa o vozidlo na spoločnosť, ktorá operatívny lízing poskytuje, čím umožňuje podnikateľovi a aj vodičom plne sa sústrediť na priority a efektívne využívať svoj čas. Nespornou výhodou je aj to, že firma na zriadenie vozového parku nepotrebuje vstupný kapitál na nákup vozidiel. Platí totiž za komplexnú službu obsahujúcu financovanie obstarania vozidla a aj starostlivosť o vozidlo - celkový servis od nákupu diaľničných známok či výberu pneumatík, cez pravidelné servisné prehliadky vozidiel až po riešenie poistných udalostí a akútnych situácií na ceste. Celú službu operatívneho lízingu si spoločnosť môže uplatniť ako daňový výdavok.

 

Benefity operatívneho lízingu automobilov

Podnikatelia často sedia na dvoch stoličkách a sú zavalení povinnosťami. Správa fleetu však nie je maličkosť a je potrebné sa jej venovať. „Najmä v malých firmách nie je priestor mať človeka, ktorý sa stará výhradne o vozový park. Práve tu vie operatívny lízing odbremeniť klienta od množstva úkonov spojených s prevádzkou vozidla.“

Mesačnú platbu si záujemcovia vedia nastaviť aj podľa toho, aké služby so správou vozidla práve potrebujú. „Stretávame sa s tým, že podnikatelia si myslia, že operatívny lízing je drahá záležitosť. A pritom sa naša služba za vozidlo nižšej kategórie môže pohybovať už na úrovni 150 EUR mesačne,“ vysvetľuje M. Duška zo spoločnosti Arval Slovakia. „Tiež odpadáva potreba automobil vlastniť. To, že klient vozidlo nevlastní, je veľkou výhodou, pretože hradí len rozdiel medzi nákupnou a zostatkovou cenou a nemusí platiť amortizáciu. A samozrejme, po ukončení lízingu vozidlo vráti a za rovnakú splátku si môže zobrať nové vozidlo.“

 

Balíky služieb Arval Slovakia pre malé a stredné spoločnosti

Pri operatívnom lízingu vozidiel namiesto priameho nákupu vozidiel alebo iných spôsobov financovania vozového parku firma vozidlá spolu so všetkou starostlivosťou okolo nich outsourcuje. Spoločnosť Arval Slovakia vytvorila pre malé a stredné podnikateľské subjekty balíky služieb Arval Easy Arval Relax: „Ich najväčšou výhodou je jednoduchosť. Klient má financie pod kontrolou a nemusí dodatočne nič riešiť, pretože balíky obsahujú štandardné služby spojené s operatívnym lízingom. Arval Easy je základným balíkom služieb, balík Arval Relax je rozšírený napríklad aj o poskytnutie náhradného vozidla počas nepojazdnosti vozidla,“ dodáva obchodný riaditeľ Ing. Michal Duška. Využiť môžete aj online služby My Arval, ktoré prehľadne združujú informácie o vozovom parku spoločnosti.Máte otázku?

Kontaktujte nás na arval@arval.sk alebo oddelenie Marketingu +421 257 108 000