Home > Opatrenia spoločnosti Arval počas aktuálnej situácie COVID-19

Opatrenia spoločnosti Arval počas aktuálnej situácie COVID-19

Opatrenia spoločnosti Arval a zabezpečovanie servisných úkonov počas aktuálnej situácie COVID-19

Spoločnosť Arval Slovakia chápe a podporuje súčasné vládne opatrenia je stále ochotná plniť požiadavky svojich klientov a zabezpečovať starostlivosť o vozový park.

Nižšie nájdete aktuálne informácie o rozsahu jednotlivých služieb, ktoré v súčasnej situácii zabezpečujeme:

 

Opravy a údržba vozidiel, pneuservis, cestná asistencia, hlásenie PU

Opravy a údržba vozidiel, pneuservis – podľa aktuálneho nariadenia Vlády SR sa obmedzenia netýkajú pneuservisov, autoservisov ani odťahovej služby. To znamená, že služby našej servisnej siete môžete využívať aj naďalej. Naši servisní partneri sú vám naďalej k dispozícii.

Evidujeme však určité obmedzenia služieb, o ktorých vás chceme informovať:

  • Mnohé servisy pre nedostatok personálu skrátili svoju pracovnú dobu.
  • Služba pick-up servis nie je odporúčaná pre riziko prenosu vírusu a mnohé servisy ju aktuálne neponúkajú. Preto je potrebné vozidlo do servisu priviezť osobne.
  • Prijatie do servisu sa deje výlučne bez osobného kontaktu s prijímacím technikom. Túto záležitosť má každý servis riešenú individuálne.
  • Niektoré servisy začali dezinfikovať interiér vozidiel ozónom. Táto dezinfekcia je spojená s dodatočnými nákladmi, ktoré nie sú súčasťou štandardnej leasingovej splátky. Viac informácií vám poskytnú priamo technici na príjme vozidiel v jednotlivých servisných prevádzkach.

V prípade, ak je váš servis momentálne zatvorený, alebo vám nevie poskytúť služby, ktoré potrebujte, prosím, kontaktujte náš Driver Desk na čísle 02/57 108  008. Kolegovia vám radi poskytnú informácie o aktuálnom stave v servisnej sieti.

Naša non-stop Asistenčná služba ARVAL ASSISTANCE funguje bez obmedzenia na čísle: +421 (0)2 57 108 080. Služba je k dispozícií 24 hodín denne a je dostupná v celej Slovenskej republike a  Európe.

Ak máte na Vašom vozidle drobné poškodenie ako napr. škrabanec, preliačeninu, ktoré vám nebránia k užívaniu vozidla a ani nie sú v rozpore so zákonom o premávke na pozemných komunikáciách, prosíme, aby ste to momentálne nenahlasovali ako poistnú udalosť. Vozidlo môžete plne využívať. Momentálne budeme riešiť iba nevyhnutné poškodenia vozidla závažného charakteru.

Hlásenie poistných udalostí funguje priamo cez kontaktný formulár na našej web stránke: https://arval.respect-slovakia.sk/

 
 

Sezónne prezúvanie

Spoločnosť ARVAL SLOVAKIA začala realizovať sezónnu výmenu pneumatík. Prevádzky našich pneuservisných partnerov fungujú v čiastočne skrátených otváracích hodinách. Viac informácii nájdete na stránkach našich partnerov: www.mikona.sk, www.bestdrive.sk, www.4fleet.sk. Odporúčame Vám zarezervovať si v predstihu termín výmeny v prevádzke, kde máte pneumatiky uskladnené. Zároveň Vám dávame do pozornosti, že linky našich servisných partnerov nájdete aj v našej mobilnej aplikácii My Arval Mobile. Objednajte sa prosím v servise on-line:

http://4fleet.sk/servisna-siet/

https://shop.bestdrive.sk/sk/oa2/start.html

https://www.mikona.sk/objednavka-sluzieb/

Mimoriadne otváracie hodiny našich pneuservisných partnerov:

        Best Drive: PO – PIA: 08:00 - 16:00, SO – NE: ZATVORENÉ

        MIKONA: PO – PIA: 08:00 - 16:00 (12:00-13:00 obedňajšia a dezinfekčná prestávka), SO: 08:00 - 12:00

        4Fleet: Individuálne podľa prevádzky

Službu PICK-UP servis v súčasnej dobe nie je možné poskytnúť. V prípade akýchkoľvek otázok súvisiacich s výmenou pneumatík na vozidle neváhajte kontaktovať Driver Desk Arval na telefónnom čísle: 02/57 108 008.

Ostatné služby ako opravy pneumatík, defektov alebo výmeny zjazdených pneumatík sú u našich partnerov taktiež dostupné.

 

STK a EK

Dovoľujeme si vás informovať, že na základe opatrenia ÚVZ SR od 30.3.2020 môžu začať vykonávať svoju činnosť prevádzky poskytujúce služby technických a emisných kontrol, avšak z dôvodu rizika šírenia nákazy COVID-19 len v sprísnenom hygienickom režime.

Stále však platí, že prevádzkovatelia vozidiel, ktorí nemôžu absolvovať emisnú a technickú kontrolu v čase, keď je vyhlásený mimoriadny stav, nebudú pokutovaní. Ministerstvo dopravy a výstavby SR odporučilo Okresným úradom, aby v čase mimoriadnej situácie neukladali pokuty za neplatnú emisnú a technickú kontrolu, ktorých platnosť sa skončila od 12.3.2020 do odvolania.

 

 

Odovzdávanie nových vozidiel a vrátenie vozidiel po ukončení kontraktu

Registrácie a osobné odovzdania nových vozidiel sú limitované. Objednávky na nové vozidlá prijímame, avšak s predĺženou dodacou lehotou. Na základe aktuálnych informácií nevieme momentálne stanoviť dobu výroby a dodania nového vozidla. Náš obchodný tím disponuje vždy aktuálnou širokou ponukou skladových vozidiel, v prípade potreby riešenia okamžitej mobility bez potreby čakania.

Našim klientom tiež poskytujeme možnosť predĺženia kontraktu na aktuálne vozidlo v operatívnom leasingu, prípadne možnosť využitia strednodobého prenájmu Mid-Term Rental na obdobie 1-24 mesiacov. Vozidlá sú k dispozícii do 48 hodín. Pre viac informácií o tejto službe navštívte stránku https://www.arval.sk/sk/arval-drivers/mid-term-rental alebo kontaktujte vášho Account Managera. Náš obchodný tím pracuje v plnom nasadení aj bez osobného kontaktu každý pracovný deň v štandardom čase od 9h do 17h. Osobné stretnutia s klientami a prospektami sú pozastavené do odvolania.

Vrátenie vozidiel a obhliadky vozidiel pred vrátením v spoločnosti DEKRA sú vo všetkých lokalitách pozastavené až do odvolania.

 

 

Naše kontakty

ARVAL SLOVAKIA, Pribinova 19, 811 09 Bratislava, info@arval.sk

V prípade akýchkoľvek otázok kontaktujte svojho Account Managera na tel. čísle 02/ 57 108 000.

Vodiči sa môžu obracať na Driver desk na tel. čísle 02/ 57 108  008.

 

Ďakujeme za Vašu trpezlivosť a zároveň ohľaduplnosť voči servisným partnerom, ktorí v tomto náročnom období pre nás zabezpečujú služby najlepšie ako vedia. Rešpektujte, prosím, ich pokyny a bezpečnostné či hygienické štandardy, ktoré má daný servis nastavené.

 

Zverejnené informácie sú denne aktualizované.