konik_hyundeee

Hyundai Kona Electric - ešte viac a ďalej

9 May 2023 , by
Arval Slovakia

Novinkou je, že nová Kona bola od začiatku vyvíjaná ako elektromobil. Hyundai týmto netradičným prístupom urýchľuje elektrifikáciu svojich modelov. Do roku 2030 plánuje uviesť na trh 11 nových elektrických vozidiel.

dash
 
Druhá generácia modelu Kona je s dĺžkou 4,35 metra, o 17,5 centimetra dlhšia a so šírkou 1,82 metra o 2,5 centimetra širšia . Do výšky narástla o dva centimetre na 1,57 metra. Rozchod kolies je dlhší o celých šesť centimetrov, čo sa pozitívne prejavilo v interiéri, kde je dostatok miesta pre celú posádku.

a
 
V interiéri sa dizajnéri značky Hyundai poriadne vyšantili. Volič automatickej prevodovky sa presunul pod volant, čím sa uvoľnil úložný priestor na stredovom tuneli. Prístrojovej doske takpovediac dominujú displeje. Všetky dôležité ovládacie prvky sa presunuli do blízkosti volantu, aby boli vždy na dosah. Vodič a jeho spolujazdec si môžu užívať pohodlie vďaka voliteľným relaxačným sedadlám. Bez povšimnutia nezostali ani cestujúci vzadu. Môžu si nastaviť sklon sedadla v dvoch polohách. Inovatívnou službou, ktorá ide ruka v ruke s trendom väčšej konektivity, je bezdrôtová aktualizácia softvéru OTA (Over-the-Air), ktorá majiteľom novej Kony šetrí náklady a robí údržbu vozidla praktickejšou a pohodlnejšou. K dispozícii je aj funkcia V2L, ktorá umožňuje napájanie elektroniky.

y

Samozrejme, existuje množstvo asistenčných systémov, ktoré sú užitočné nielen na ovládanie vozidla, ale aj na zvýšenie bezpečnosti. Spomeňme len niektoré z nich: diaľkovo ovládaný autonómny parkovací asistent alebo inteligentný asistent na oživenie i-PEDAL. Kona Electric sa môže pochváliť dojazdom 490 km.

Typ motora: elektrický motor
Maximálny výkon: 114,6 kW/155 k
Objem batožinového priestoru: 466 l
Dojazd: až 490 km
Spotreba (kombinovaná): NA
Emisie CO (kombinované): 0 g/km

 

Čítať ďalej Zobraziť menej