servis a údržba

Pravidelná údržba je dôležitá pre vaše pohodlie a bezpečnosť.

 • SERVIS A ÚDRŽBA

  opravy

  Pravidelná údržba je dôležitá pre vaše pohodlie a bezpečnosť

   

  Kedy zájsť na servis auta?

  Intervaly údržby sú uvedené v návode na použitie vo vašom aute a na prístrojovej doske sa väčšinou zobrazuje správa. Termín si môžete dohodnúť sami u niektorého zo servisných partnerov Arval. Nájdete ich ľahko na portáli My Arval alebo na stránke vyhľadávača servisov.

   

  Technická kontrola

  Arval vás bude informovať, keď bude potrebné vykonať technickú kontrolu vášho auta. Dohodnite si termín s dielňami oprávnenými na vykonávanie tejto kontroly. Nájdete ich ľahko na portáli My Arval alebo na stránke vyhľadávača servisov.

   

  Čo si máte kontrolovať sami?

  Ako vodič auta by ste mali pravidelne kontrolovať hladinu oleja, hladinu chladiacej kvapaliny a tlak v pneumatikách, hladinu kvapaliny AdBlue (pri niektorých naftových autách). Príslušné pokyny nájdete v používateľskom manuáli vo svojom vozidle.

   

  Potrebujete ďalšie informácie? Pozrite si sekciu našich najčastejších otázok.

 • PNEUMATIKY

  pneumatiky

  Prezúvajte pneumatiky zavčasu a využite k tomu niektorého z našich partnerov Arval pre servis pneumatík

   

  Kedy mám prezúvať pneumatiky?

  Minimálna zo zákona vyžadovaná hĺbka dezénu je 1,6 mm. Vaša bezpečnosť je pre nás dôležitá a pneumatiky odporúčame prezúvať, keď dosiahnu hĺbku dezénu 2 mm. Môžete si dohodnúť termín u niektorého z partnerských špecialistov na pneumatiky. Nájdete ich ľahko na portáli My Arval, alebo na stránke vyhľadávača servisných partnerov.

  Zimné pneumatiky

  Ak vaša zmluva zahŕňa zimné pneumatiky, odporúčame vám prezuť na zimné pneumatiky, keď vonkajšia teplota poklesne pod 7 stupňov Celzia. To je väčšinou v období okolo októbra, alebo  novembra. Na letné pneumatiky opäť prezujte niekedy medzi koncom marca a koncom apríla.  Dohodnite si termín u nášho partnera, ktorý uskutočnil vaše predchádzajúce prezutie pneumatík.  Ak prezúvate na nové zimné pneumatiky, zájdite k niektorému zo servisných partnerov Arval, ktorých nájdete na platforme My Arval, alebo na stránke vyhľadávača servisných partnerov.

   

  Potrebujete ďalšie informácie? Pozrite si sekciu našich najčastejších otázok.

 • TECHNICKÁ A EMISNÁ KONTROLA

  kontrola

  Pre osobné vozidlá je potrebné navštíviť technickú kontrolu vozidla po 4 rokoch od dátumu prvej evidencie a po 1 roku v prípade vozidiel nad 3,5 tony. Interval závisí od typu vozidla a typu paliva. Od spoločnosti Arval dostanete e-mail vrátane pokynov 6 týždňov pred termínom. Na portáli MyArval nájdete termín najbližšej technickej kontroly vášho auta alebo kedykoľvek online

Prečo Arval? Driver

Dôverujte nám :

nadnárodný partner s viac ako 30-ročnými skúsenosťami

Staňte sa našimi partnermi :

náši experti vám navrhnú optimálne riešenia

Spoľahnite sa na nás :

sme vám kedykoľvek k dispozícii

Just Drive:

zjednodušujeme správu a prevádzku vášho vozového parku