audi_titulna

Audi

Audi AG je nemecká spoločnosť zaoberajúca sa výrobou atraktívnych, progresívnych, sofistikovaných a technicky dokonalých automobilov so sídlom v Ingolstadte v Bavorsku. História tejto značky sa datuje od sklonku 19. storočia v Nemecku, kedy jeden z významných priekopníkov v oblasti automobilového priemyslu, Augus Horch, zakladá spoločnosť v Kolíne nad Rýnom. V roku 1904 presúva svoju spoločnosť do Cvikova a mení ju na akciovú spoločnosť a následne, v roku 1909, začína používať ochrannú známku „Audi“. Druhá spoločnosť, ktorú Horch založil, začala v roku 1910 v Cvikove fungovať pod názvom Audi Automobilwerke GmbH. Štvorkruhový znak automobilky Audi symbolizuje spojenie štyroch nezávislých výrobcov motorových vozidiel – Audi, DKW, Horch a Wanderer, ktorý sa zjednotili v roku 1932. v roku 1969 sa tieto automobilky spojené pod názvom Auto Union s.r.o. spojili ešte s automobilkou NSU a.s.. Ďalším míľnikom v histórii je rok 1964, keď sa prechod uskutočňuje pod vedením Volkswagenu, kde značka stále existuje ako samostatná divízia.

Spoločnosť je v súčasnosti hlavným partnerom a prémiovou značkou v skupine Volkswagen Group , kde významným spôsobom finančne podporuje známy automobilový holding. Za míľnik v technologickom vývoji ingolstadtskej automobilky je považovaný predovšetkým pohon všetkých kolies Quattro, špeciálna ľahká konštrukcia vozidla a motory TDI a TFSI. Dnes sa značka venuje zlepšovaniu existujúcich modelov, ako aj vývoju elektrických vozidiel. Pod Audi tiež patrí taliansky výrobca Lamborgini a Ducati.

Spoločnosť Arval ponúka službu prenájmu vozidiel Audi, takže firmy a jednotlivci môžu využívať veľký vozový park tejto značky. Najkompaktnejším riešením je Audi A1, jediné špičkové úžitkové vozidlo dostupné na trhu. Oveľa bežnejšie na španielskych cestách a v mestách je Audi A3. Na druhej strane, medzi sedanmi má Audi A4 obnovený imidž po pozoruhodnej snahe o inováciu. Exkluzívnejšie je Audi A5 so športovým a kozmopolitným prístupom.

Ponuka SUV je ďalšou z najlepšie zastúpených v katalógu Audi leasing spoločnosti Arval. Audi Q3 zostáva kvintesenciou kompaktného SUV napriek nedávnemu príchodu menšieho Audi Q2. Audi Q5 sa zaviazalo k vyváženosti vo všetkých svojich parametroch. A Audi Q7 zasa ponúka ťažko porovnateľnú úroveň výkonu, komfortu a bezpečnosti.

1…
Čítať ďalej