mazda_tit

Mazda

Mazda – Dokonalé propojenie
Mazda bola založená v roku 1920 a automobily sa začali vyrábať od roku 1931.
Prelomovým bol pre automobilku predevšetkým rok 1967, kedy predstavila model Cosmo s rotačným motorom. Tieto motory vyrábajú dodnes, uplatňujú sa napríklad v modele RX-8 Hydrogen RE, ktorý je zároveň prvý automobil na svete s rotačným motorom poháňaný vodíkom. Ikonickým sa stal roadster MX-5, ktorého bolo vyrobeného viac ako milión kusov. Veľkého športového úspechu sa Mazda dočkala v roku 1991, kedy konečne vyhrala ako 1. japonská automobilka preteky v Le Mans.
Nedávno vyvinuté revoluční motory SKY­ACTIVE-X kombinují výhody vysokootáčkové zážehového motoru s výhodami vznetové jednotky. Počnúc jedným z jej najkompaktnejších modelov, Mazdou2 , ponúka ideálne vlastnosti pre tých, ktorí hľadajú športové vozidlo , s výbavou, ktorá vodičovi ponúka skvelú konektivitu.
V ponuke SUV značky Mazda sú dva modely, ktoré ohromia tých, ktorí ich vyskúšajú: Mazda CX-3 a Mazda CX-5 . Prvý z nich je menší, ale oba majú výnimočný výkon a športový charakter, okrem iného vďaka systému riadenia G-Vectoring control . Okrem toho je Mazda CX-5 vybavená systémom pohonu 4x4 , ktorý je ideálny na jazdu na akomkoľvek type cesty.
Nakoniec vám prinášame jeden z jej najzvláštnejších sedanov , Mazdu 6 . Toto vozidlo ponúka vynikajúcu kombináciu technológií a spotreby s hodnotami medzi 3,9- a 6,3 litra na 100 km. Nezabúda ani na svoj dizajn interiéru , ktorý je jednoducho čistou eleganciou.
Japonské vozy Mazda si môžete jednoducho zaobstarať vďaka operatívnemu leasingu od ARVAL SK.

 

1…
Čítať ďalej