mercedes_lg

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz – Kráska zo Stuttgardu 

Pôvodnú automobilku založil v Stuttgarte Carl Benz v roku1886. Logom značky, ktorého autorom je Gottlieb Daimler, je trojcípa hviezda predstavujúca zem, vodu a vzduch, tu potom obkrúžil Karl Benz  tradičným vavrínovým vencom. V súčasnosti spoločnosť vyrába automobily, nákladné vozidlá, ťahače a autobusy. Symbolom najvyššieho výkonu je AMG, ktorý označuje modely predstavujúce exkluzivitu, účinnosť a vysoko dynamickú radosť z jazdy.

Najkompaktnejšou ponukou je Mercedes-Benz triedy A , pohodlný, výkonný a obratný. Mercedes-Benz triedy C, ktorý posúva rozmery a výkon na vyššiu úroveň, je najobľúbenejším sedanom z nemeckého domu v každom ohľade.
Exkluzívnejšia je línia Mercedes-Benz triedy E , sedan, pri ktorého dizajne sa dbalo najmä na zachovanie podstaty značky, ale otvorenie sa novej dobe.
V požičovni Mercedes od spoločnosti Arval nájdete aj priestrannejšie modely , určené na skupinové cestovanie. Mercedes-Benz triedy B je "prémiový" minivan, v ktorom si cestujúci užívajú priestor a pohodlie.
Mercedes-Benz triedy V zasa rozširuje tieto obzory vďaka povrchovým úpravám a technológiám najnovšej generácie. A na prepravu materiálu, tovaru alebo cestujúcich je dodávka Mercedes-Benz Vito jednou z referencií vo svojom segmente.

 

1…
Čítať ďalej