skoda_titulna_foto

Škoda

Škoda Auto je česká automobilová značka založená v roku 1895, kedy mechanik Václav Laurin a kníhkupec Václav Klement založili podnik Laurin & Klement na výrobu bicyklov a motocyklov. O niečo neskôr, prichádza na trh s automobilom - Voiturette A, ktorý sa stáva predajným trhákom. Názov Škoda sa začína objavovať až po spojení s rovnako pomenovaným strojárenským podnikom v roku 1925. Od tej doby sa spoločnosť sústreďuje predovšetkým na výrobu automobilov a dodnes patrí medzi najväčších výrobcov automobilov v Českej republike. V roku 1991 sa Škoda stala súčasťou koncernu Volkswagen čím začala aj celková modernizácia výroby.

Sídlo spoločnosti a výrobný závod sa dodnes nachádza v Mladej Boleslavi. Okrem toho vznikajú vozidlá Škoda aj na Slovensku, v Indii, Rusku a Číne v továrňach koncernu VW.

Veľkou prioritou automobilky pre nasledujúce roky je elektromobilita. Po elektricky poháňanom Citigo a hybridnému Superbu plánuje Škoda do konca roka 2022 predstaviť 10 nových vozov s rôznym stupňom elektrifikácie.

Úžitkové vozidlá sú pre živnostníkov a firmy veľmi dôležitým pracovným nástrojom. Služba prenájmu vozidiel Škoda od spoločnosti Arval vám poskytuje zoznam vozidiel, ktorý zahŕňa všetky kategórie vozidiel českej značky.

Škoda Fabia vyniká ako mestský model s elegantným a funkčným dizajnom a efektívnou mechanikou. Je to riešenie šité na mieru pre profesionálov, ktorí musia denne cestovať po meste.

Škoda Spaceback zasa ponúka priestrannú kabínu bez toho, aby bola ohrozená ovládateľnosť vozidla.

Ak vyzdvihneme výhody, Škoda Superb je sedan, ktorý môže dokonale plniť funkciu reprezentačného vozidla. Technologická výbava zahŕňa aj viaceré zábavné funkcie.

Čo sa týka segmentu SUV, v ponuke lízingových služieb spoločnosti Arval nájdete aj model Škoda Kodiaq. Etalón v zavádzaní systémov aktívnej bezpečnosti. Kompaktnejšia je Škoda Yeti, SUV v najširšom zmysle slova, ktoré bolo vybavené robustnou karosériou, výkonnou mechanikou a pozoruhodnou ľahkosťou.

1…
Čítať ďalej