Skoda_Header

Škoda

Škoda Auto je česká automobilová značka založená v roku 1895, kedy mechanik Václav Laurin a kníhkupec Václav Klement založili podnik Laurin & Klement na výrobu bicyklov a motocyklov. O niečo neskôr, prichádza na trh s automobilom - Voiturette A, ktorý sa stáva predajným trhákom. Názov Škoda sa začína objavovať až po spojení s rovnako pomenovaným strojárenským podnikom v roku 1925. Od tej doby sa spoločnosť sústreďuje predovšetkým na výrobu automobilov a dodnes patrí medzi najväčších výrobcov automobilov v Českej republike. V roku 1991 sa Škoda stala súčasťou koncernu Volkswagen čím začala aj celková modernizácia výroby.

Sídlo spoločnosti a výrobný závod sa dodnes nachádza v Mladej Boleslavi. Okrem toho vznikajú vozidlá Škoda aj na Slovensku, v Indii, Rusku a Číne v továrňach koncernu VW.

Veľkou prioritou automobilky pre nasledujúce roky je elektromobilita. Po elektricky poháňanom Citigo a hybridnému Superbu plánuje Škoda do konca roka 2022 predstaviť 10 nových vozov s rôznym stupňom elektrifikácie.

Škoda Auto je česká automobilová značka založená v roku 1895, kedy mechanik Václav Laurin a kníhkupec Václav Klement založili podnik Laurin & Klement na výrobu bicyklov …

Čítať ďalej