Domov > Arval pre vodičov > Naše produkty

Naše produkty

Množstvo produktov, ktoré uspokoja všetky potreby
Bez ohľadu na to, či potrebujete jednodňovú alebo päťročnú zmluvu, riešenia od spoločnosti Arval vám ponúkajú flexibilitu a spoľahlivosť a navyše vám pomôžu udržať náklady pod kontrolou.

Ponúkame vám komplexnú a jedinečnú ponuku produktov a služieb s maximálnou podporou pre vaše podnikanie aj vašich vodičov, a to od financovania vašej flotily vozidiel až po jej riadenie maximálne efektívnym spôsobom.

 

Ak si chcete pozrieť ponuku našich služieb, kliknite sem.

Vertical Tabs

Full servis leasing (Uzavretá kalkulácia)
Dlhodobý prenájom je jednoduchý a nákladovo efektívny spôsob financovania a spravovania firemných vozidiel, ktorý vám umožňuje prenajať si úplne nové osobné a úžitkové automobily bez toho, aby ste ich museli kupovať a viazať tak potrebný kapitál.

Arval ponúka dlhodobé nájomné zmluvy v trvaní 2 až 5 rokov (doba prenájmu však môže byť aj dlhšia). Získate tak možnosť využívať nové vozidlá bez vstupných nákladov. Namiesto toho si naplánujete svoje výdavky vo forme fixnej mesačnej splátky. Ponúkame najširší výber modelov a náš konkurencieschopný nákladový faktor v prospech našej kúpnej sily. Postaráme sa za vás o všetko, čo je potrebné zabezpečiť pre údržbu vozidiel a starostlivosť o pneumatiky a v prípade potreby vám poskytneme náhradné vozidlá. Zbavíme vás všetkých nepríjemností s prevádzkou vozidla... alebo celého vozového parku.

Spätný prenájom
Spätný prenájom

SALE & LEASEBACK je produkt pre existujúce vozové parky:
 

- Odkup Vašej flotily so spätným prenájmom

- Jednorázový finančný prínos

- Prevzatie kompletných operatívnych záležitostí

- Prevzatie kompletných administratívnych nákladov existujúcich vozidiel

- Využitie rovnakých služieb všetkými užívateľmi vozidiel

- Zjednotenie správy vozového parku

 

Princíp

Predaj a spätný odkup je možné praktizovať pre akýkoľvek vozový park. Cieľom je ponúknuť Vám operatívny leasing so všetkými jeho výhodami i na zostávajúce vozidlá bez toho, že by ste museli zostávajúce vozidlá predať, alebo „dojazdiť“.

 

Výhody

Prenecháte starosti s vozovým parkom na leasingové spoločnosti. Predajom zostávajúcich vozidiel ARVALu a ich opätovným prenájmom získate finančné prostriedky, ktoré môžete použiť pre svoj vlastný biznis. Zároveň zaistíte všetkým Vašim užívateľom rovnaké služby, ktoré zabezpečuje leasingová spoločnosť- ste teda oslobodený od všetkých záležitostí týkajúcich sa prevádzky vozidiel - údržba, servis, nákup pneumatík, zapožičanie náhradných vozidiel a pod. Výhodou je taktiež minimalizácia administratívnych nákladov.

Správa vozového parku
Správa vozového parku

Management only alebo správa Vášho vozového parku to je:

- Zabezpečenie všetkých služieb operatívneho leasingu okrem financovania

- Vozidlo zostáva vo Vašom vlastníctve

 

Princíp

Správa vozového parku Vám umožňuje prevádzkovať vlastné vozidla s využitím benefitov operatívneho leasingu. Vozidla zostávajú vo Vašom vlastníctve. Užívateľom sú k dispozícii rovnaké služby ako pri Uzatvorenej kalkulácií.

 

Výhody

Prenecháte starosti s vozovým parkom na ARVAL. Všetkým užívateľom sú prostredníctvom ARVALu poskytnuté rovnaké služby. Ste oslobodený od všetkých záležitostí týkajúcich sa prevádzkovania vozového parku- údržba, servis, nákup pneumatík, zapožičanie náhradných vozidiel a pod. Výhodou je tiež minimalizácia administratívnych nákladov.

Riešenie je vhodné pre zákazníkov, ktorí prechádzajú na operatívny leasing a na vozidlá, ktoré chcú dojazdiť a kôli veku, či počtu najazdených kilometrov už nie sú vhodné na odkup a spätný prenájom. Rovnako môže byť toto riešenie vhodné pre inštitúcie, ktoré si u vozidiel, ktoré boli financované prostredníctvom leasingovej spoločnosti nemôžu uplatniť DPH.

Actual cost – Kalkulácia skutočných nákladov
Actual cost – Kalkulácia skutočných nákladov

Kalkulácia aktuálnych nákladov sa líši od Uzavretej kalkulácie stupňom garancie rizík zo strany leasingovej spoločnosti. Systém „Kalkulácia aktuálnych nákladov“ ponecháva riziká prevádzkových nákladov, ako sú pozáručné opravy, výmena pneumatík, poskytnutie náhradného vozidla, predaj ojazdeného vozidla a ďalšie, na Vašej strane.

 

Princíp

Náklady spojené so servisom a údržbou vozidla nie sú súčasťou kalkulácie, ale sú Vám fakturované na mesačnej báze podľa skutočných- aktuálnych nákladov. Ostatné položky kalkulácie ako napríklad dane a poplatky, poistenie, asistenčná služba, atď. sú fixné a nedochádza k ich pravidelnému vyúčtovaniu. Táto kalkulácia je výhodná predovšetkým pre spoločnosti s menším vozovým parkom, ktoré vyhľadávajú nižšiu mesačnú splátku a zároveň vďaka malému počtu vozidiel sú ochotné niesť určité riziká spojené s ich prevádzkou.

 

Výhody

Pre zákazníka, ktorý se rozhodne niesť riziká s prevádzkou vozového parku je výhodou ponechanie starostlivosti s vozovým parkom na leasingové spoločnosti a zjednotenie služieb pre vodičov poskytovaných leasingovou spoločnosťou. Zákazník zároveň využíva cenové podmienky siete partnerov ARVAL po celej Slovenskej republike.