Hitachi Energy investuje do elektromobility

Digitálne novinky 23 Jan 2024 , by
Arval Slovakia

Spoločnosť Hitachi Energy dokončila akvizíciu spoločnosti COET, popredného konštruktéra a výrobcu energetických zariadení pre elektrickú mobilitu, železnice a priemysel so sídlom v talianskom Miláne. Posilnila tak svoju globálnu pozíciu a ponuku v oblasti infraštruktúry nabíjania elektrických vozidiel s vysokým výkonom, výkonovej elektroniky a okrajových sietí.

Hitachi Energy a COET dlhodobo spolupracujú a zameriavajú sa na portfólio riešení Hitachi Energy pre vysokovýkonnú nabíjaciu infraštruktúru Grid-eMotion. Spoločnosť COET je tiež popredným konštruktérom, výrobcom a dodávateľom trakčných produktov a komponentov na jednosmerný prúd pre železnice a zariadení na striedavý a jednosmerný prúd pre vysoko výkonné priemyselné aplikácie.

Keďže elektrická energia sa stáva základom celého energetického systému a pomáha pri prechode na čistú energiu, globálny dopyt po výkonovej elektronike a vysoko výkonných riešeniach bude naďalej rásť.

V záujme prechodu na uhlíkovo neutrálnu spoločnosť bude obohatená/rozšírená ponuka spoločnosti Hitachi Energy naďalej slúžiť súčasným a budúcim zákazníkom a presahovať rámec siete - otvára širokú škálu príležitostí v oblastiach, ako je udržateľná mobilita, inteligentný život a dátové centrá.

"Sme radi, že môžeme privítať nášho dlhoročného partnera v rodine Hitachi Energy," povedal Niklas Persson, výkonný riaditeľ divízie Grid Integration spoločnosti Hitachi Energy. "Táto akvizícia posilní našu pozíciu globálneho lídra v oblasti sieťových technológií a energetickej infraštruktúry pre eMobilitu, dopravu a priemysel, zatiaľ čo spoločnosť COET a jej zákazníci budú mať veľký prospech z nášho globálneho dosahu a odborných znalostí v energetickom sektore."

Spoločnosť COET bude naďalej fungovať ako samostatný podnik pod vedením súčasného manažmentu a zachová si všetky svoje činnosti. Spoločnosť zamestnáva približne 80 vysokokvalifikovaných a oddaných zamestnancov.

Ponuka spoločnosti Hitachi Energy v oblasti Grid-eMotion, ktorá zahŕňa vysoko výkonnú nabíjaciu infraštruktúru pre elektrické autobusy a nákladné vozidlá, sa celosvetovo rýchlo rozvíja.

COET bude naďalej fungovať ako samostatný podnik pod súčasným vedením a zachová si všetky svoje činnosti. Spoločnosť zamestnáva približne 80 vysokokvalifikovaných a špecializovaných pracovníkov.

Ponuka spoločnosti Hitachi Energy v oblasti Grid-eMotion, ktorá zahŕňa vysoko výkonnú nabíjaciu infraštruktúru pre elektrické autobusy a nákladné vozidlá, sa celosvetovo rýchlo rozširuje.

Tieto špičkové riešenia v odvetví, ako napríklad grid-to-plug a ultrarýchle nabíjanie, boli nasadené v projektoch udržateľnej dopravy pre autobusové a nákladné flotily v Austrálii, Kanade, Spojených arabských emirátoch, Francúzsku, Nemecku, Taliansku, Švédsku, Švajčiarsku, Spojenom kráľovstve a ďalších krajinách.

Zaradenie spoločnosti COET do portfólia Hitachi Energy je dôkazom urýchleného plnenia strategického plánu rastu spoločnosti do roku 2030. Spoločnosť Hitachi Energy neustále posilňuje svoju hlavnú činnosť v oblasti energetických sietí a zároveň rozvíja svetový energetický systém, aby bol udržateľnejší, flexibilnejší a bezpečnejší.

Táto akvizícia posilňuje kľúčové schopnosti spoločnosti na okraji siete, vrátane výkonovej elektroniky, digitálnych technológií a služieb, a napomáha dosiahnutiu širšieho cieľa, ktorým je rozvoj udržateľnej energetickej budúcnosti pre všetkých.

Čítať ďalej Zobraziť menej