opel moderna technika

Nový Opel Grandland: odvážny dizajn, digitálny kokpit, moderná technika

Digitálne novinky 10 Jan 2023 , by
Arval Slovakia

Vrátane plug in hybridu

Spoločnosť Opel sa v prípade nového  Grandlandu drží svojej stratégie elektrifikácie. Záujemcovia o výkonné a mimoriadne  účinné plug‑in hybridné varianty si môžu  vybrať pohon predných kolies alebo elektric‑  ký pohon všetkých kolies. Športová dynamika charakterizuje špičkové SUV značky Opel  už od jeho premiéry, ktorú mal v roku 2017.

Vlajkové SUV značky Opel je vybavené adaptívnym pixelovými svetlometmi IntelliLux  LED® zo 168 prvkov, výsledkom je plynulé  prispôsobenie svetelného lúča podľa jazdnej  situácie a okolia bez oslňovania ostatných vodičov.

Vidí aj za vás

Ďalšou technológiou, ktorá zvyšuje bezpečnosť všetkých účastníkov cestnej premávky, je systém nočného videnia. Infračervené kamery dokážu zistiť prítomnosť ľudí a zvierat do vzdialenosti 100 metrov od vozidla Grandland v smere jazdy. Systém na ne upozorní a zobrazí ich polohu na 12‑palcovom  digitálnom displeji.

Dva širokouhlé displeje v jednej jednotke  vytvárajú tzv. Opel Pure Panel. Tento plne  digitálny kokpit orientovaný na vodiča  intuitívnu obsluhu, takže množstvo tlačidiel by tu bolo prebytočných. Pozostáva z najnovších digitálnych technológií a zobrazuje najdôležitejšie informácie.

Výrazná pomoc vodičovi

Novinkou v spojení s automatickou prevodovkou je aj tzv. integrovaný asistent pre  jazdu na diaľnici. Udržiava vzdialenosť od vozidla vpredu podľa nastavenej rýchlosti  a udržiava model Grandland aj v strede jeho jazdného pruhu.

360‑stupňová panoramatická kamera zobrazuje priestor pred a za vozidlom a pohľad  na vozidlo z vtáčej perspektívy. Automatický parkovací asistent objaví priestory pre parkovanie a navedie do nich alebo z nich automaticky. Súčasťou štandardného vybavenia každého variantu Grandland je upozornenie  na hroziacu čelnú zrážku s funkciou automatického núdzového brzdenia, detekcia chodcov, upozornenie na nežiaduce vybočenie z jazdného pruhu, systém rozpoznávania dopravných značiek, funkcia  sledovania a upozornenia na únavu vodiča a tempomat.

opel

Certifikované pohodlie

Nový Opel Grandland spĺňa tie najvyššie štandardy nielen z hľadiska asistenčných systémov, ale aj pokiaľ ide o komfort a pohodlie. Ergonomické aktívne sedadlá  pre vodičov a spolujazdcov certifikované asociáciou Aktion Gesunder Rücken e.V. podporujú správne držanie tela za volantom.

Konektivitu a zábavu zabezpečujú  informačno‑zábavné systémy kompatibil aj so systémami Apple CarPlay a Android  Auto. Špičkový systém Multimedia Navi Prv spojení so službami OpelConnect spríjemňuje a uľahčuje cestovanie vďaka aktuálnym  dopravným informáciám, online aktualizácii máp a prediktívnej navigácii.

Špičkové technológie a vysokú mieru kom‑  fortu nového modelu Grandland dopĺňa jeho mohutný výkon spolu s čistým a odvážnym dizajnom. Nový Grandland je navrhnutý a vyrobený v Nemecku a pýši sa aj novou tvárou značky maskou Opel Vizor.

Čítať ďalej Zobraziť menej