Nový Seat Leon prichádza ako plug-in hybrid

Digitálne novinky 23 May 2024 , by
Arval Slovakia

Seat Leon dostal nový motor 1,5 TSI s výkonom 85 kW/220 N.m. K dispozícii je s novou generáciou plug-in hybridných pohonov eHybrid, ktoré ponúkajú maximálny výkon 150 kW a dojazd viac ako 100 km výlučne na elektrinu. Seat Leon prešiel technickou a technologickou modernizáciou. Do ponuky pribudli nové pohonné jednotky - vrátane nového motora 1,5 TSI a novej generácie plug-in hybridného pohonu eHybrid. Interiéry oboch typov karosérie, 5-dverového hatchbacku a rodinného kombi Sportstourer, boli modernizované.

„Seat Leon zostáva neoddeliteľnou súčasťou stratégie značky a vďaka svojim úspechom teraz ponúka nové technológie,“ povedal Wayne Griffiths, predseda predstavenstva spoločnosti SEAT. „Rozšírená ponuka motorov vrátane novej generácie eHybridných jednotiek spolu s digitálnymi technológiami je ďalším míľnikom vo vývoji tohto modelu.“

Seat Leon zostáva kľúčovým pilierom stratégie značky Seat. Zákazníci majú široký výber pohonných jednotiek založených na štyroch rôznych technológiách: TSI (benzínové motory), eTSI (mild-hybridné jednotky), TDI (dieselové motory) a eHybrid (plug-in hybridné jednotky). Celkovo je k dispozícii sedem rôznych variantov pohonných jednotiek so špičkovým výkonom od 85 kW do 150 kW. Seat Leon sa teraz dodáva výlučne so štvorvalcovými motormi, a to buď s motorom 1.5 TSI (benzínový motor, mild hybridná jednotka a plug-in hybridný systém), alebo s motorom 2.0 TDI (naftový motor).

Základnou jednotkou pre SEAT Leon je nový motor 1,5 TSI (predtým: 1,0 TSI), ktorý dosahuje maximálny výkon 85 kW (+5 k/4 kW) a maximálny krútiaci moment 220 N.m (+20 N.m) a dodáva sa v spojení so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. Emisie CO2 sú 120-132 g/km a spotreba paliva podľa oficiálneho testovacieho cyklu WLTP je 5,3-5,8 l/100 km.

SEAT Leon sa ponúka aj s dvoma mild-hybridnými variantmi (eTSI) so zdvihovým objemom 1,5 litra a maximálnym výkonom 85 kW alebo 110 kW, dodávaným výlučne v kombinácii so 7-stupňovou automatickou prevodovkou DSG. V tomto prípade je spaľovací motor kombinovaný s mild hybridnou technológiou 48 V. Elektrifikácia zlepšuje nielen hospodárnosť, ale aj komfort.

Pre Seat Leon je teraz k dispozícii nová generácia plug-in hybridného pohonu eHybrid s maximálnym výkonom 150 kW a maximálnym krútiacim momentom 350 N.m. Systém kombinuje 1,5-litrový benzínový motor TSI s výkonom 110 kW, elektromotor s výkonom 85 kW a lítium-iónový akumulátor s využiteľnou kapacitou 19,7 kWh.

Táto kombinácia umožňuje Seatu Leon poskytovať potešenie z ekologickej jazdy s dojazdom viac ako 100 km výlučne na elektrinu. Keď je potrebné akumulátor dobiť, vodiči teraz môžu nabíjať na rýchlonabíjačkách jednosmerného prúdu s výkonom až 50 kW alebo striedavým prúdom z domácej nástennej nabíjačky s výkonom až 11 kW.

Seat Leon sa dočkal technologických vylepšení aj v oblasti vonkajších úprav. Prvýkrát budú pre tento hatchback na želanie k dispozícii nové Matrix LED svetlomety značky Seat.

V interiéri Seatu Leon sa digitalizácia zameriava na nové a vylepšené používateľské rozhranie v podobe prístrojového panelu Digital Cockpit (10,25„ displej) pred volantom a väčšieho, 10,4“ displeja pre štandardný informačno-zábavný systém (predtým 8,25„) alebo voliteľného 12,9“ displeja pre informačno-zábavný systém.

Oba displeje majú podsvietené posuvné ovládanie v retro štýle. A ak potrebujete nabiť svoje inteligentné prenosné zariadenia, Seat Leon teraz ponúka funkciu rýchleho bezdrôtového nabíjania s výkonom až 15 W vďaka technológii chladenia.

Seat Leon bol navrhnutý a vyvinutý v Barcelone, kde sa bude od mája 2024 aj vyrábať v hlavnom výrobnom závode Martorell.

Čítať ďalej Zobraziť menej