shellka karta

„Palivová“ karta pre hybridy a elektromobily

Digitálne novinky 13 Jun 2023 , by
Arval Slovakia

Hybridná karta Shell funguje vo verejnej sieti nabíjacích staníc vybraných partnerov. To značí, že vodiči ju aktuálne môžu používať na približne 580 nabíjacích bodoch, čo je v rámci Slovenska najväčší počet dostupných nabíjacích bodov v rámci jedného riešenia. V Európe majú k dispozícii viac ako 300 tisíc nabíjacích bodov, vrátane tých v sieti Shell Recharge. Hybridnú kartu, ktorá je vydaná na Slovensku, totiž možno používať v akceptačnej sieti Shell aj v iných krajinách.

„Hybridná karta Shell je určená najmä pre firemných zákazníkov, ktorí vlastnia vozové parky s autami do 3,5 tony. „Vzhľadom na širokú akceptačnú sieť očakávame medzi firemnými zákazníkmi výrazný záujem o hybridné karty,“ hovorí riaditeľka divízie Shell Fleet Solutions pre Českú republiku a Slovensko Eva Belák Heberová.

1

Podľa prieskumu spoločností Shell a Deloitte až dve tretiny manažérov firemných flotíl uvažujú o využívaní plug-in hybridných alebo elektrických automobilov. Hybridná karta, ktorá je vybavená RFID bezkontaktnou technológiou, poskytuje výhody, na aké sú zvyknutí majitelia tradičných palivových kariet. Tí si pochvaľujú predovšetkým súhrnnú faktúru pre transakcie vykonané vydanými kartami, čo im umožňuje lepšiu kontrolu nákladov a prehľad transakcií cez online zákaznícky portál.

„Hoci hybridnú kartu možno používať samostatne, jej výhody sa znásobujú s mobilnou aplikáciou Shell Recharge. Tá slúži na vyhľadávanie nabíjacích bodov s možnosťou zobrazenia taríf, ale aj na spustenie a zastavenie nabíjacej relácie. Zaznamenáva aj históriu transakcií, čo je veľmi užitočná funkcia, keďže nabí- jacie stojany nevydávajú pokladničné doklady,“ pripomína Eva Belák Heberová s tým, že aplikácia eviduje aj transakcie spustené fyzickou kartou. Aplikácia je totiž priamo prepojená s fyzickou kartou, resp. kartami, ktoré do nej možno pridávať zadaním ich čísla, alebo zosnímaním QR kódu na zadnej strane karty. Okrem transakcií umožňuje sledovať aj spotrebu za vybrané obdobie a jej prepočet na ušetrené emisie oxidu uhličitého, celkové náklady vynaložené na nabíjanie či dĺžku nabíjacích relácií.

2

 

Čítať ďalej Zobraziť menej