Škoda Auto odhaľuje siluetu nového elektromobilu Elroq

Digitálne novinky 30 May 2024 , by
Arval Slovakia

Škoda Auto zverejnila prvú oficiálnu siluetu úplne nového modelu Elroq. Plne elektrické kompaktné SUV je prvým sériovým modelom značky Škoda, ktorý využíva dizajnový jazyk Modern Solid. Minimalistický exteriér spája robustnosť a funkčnosť. Svetová premiéra modelu Elroq, ktorá sa uskutoční na jeseň 2024, znamená začiatok novej éry elektrických modelov, v rámci ktorej Škoda Auto v nasledujúcich rokoch uvedie na trh šesť elektrických vozidiel. 

Oliver Stefani, šéfdizajnér spoločnosti Škoda Auto, vysvetľuje: „Pre spoločnosť Škoda Auto je dizajn dôležitou súčasťou identity našej značky a jedným z hlavných faktorov nášho úspechu. Neustály vývoj kľúčových dizajnových prvkov je náročná, ale vzrušujúca úloha. Z tohto dôvodu sme s mojím tímom veľmi radi, že konečne môžeme predstaviť siluety prvého modelu Škoda, ktorý už obsahuje prvky nového dizajnového jazyka Modern Solid. Patrí medzi ne napríklad Tech-Deck Face a celkovo robustnejší vzhľad. Okrem toho je to prvé vozidlo v našom portfóliu, ktoré má na výrazne tvarovanej lište kapoty umiestnený znak Škoda. Niet pochýb o tom, že náš úplne nový Elroq udáva nový smer a priťahuje pozornosť.“ 

Nová predná časť so znakom Škoda a Tech-Deck Face 

Prednú časť modelu Elroq charakterizujú delené svetlomety, ktorých svetelná línia v hornej časti plynule prechádza do blatníkov. Na maske chladiča sa teraz nachádza výrazný znak Škoda. Ten odráža novú firemnú identitu značky Škoda. Tech-Deck Face, moderná, výrazná reinterpretácia tradičnej masky chladiča Škoda, je výrazne horizontálne pretiahnutá. Veľké kolesá zvyšujú robustnosť a spolu so špičkovými svetlometmi Matrix-LED dodávajú vozidlu osobitý vzhľad. 

Inovatívny dizajn sa spája s konštrukciou modulárnej platformy MEB. 

Elroq bude tretím modelom značky Škoda navrhnutým na modulárnej platforme MEB pre elektromobily vyvinutej spoločnosťou Volkswagen. Škoda Elroq sa tak pripojí k modelom Enyaq a Enyaq Coupé a ako elektrický náprotivok modelu Karoq odštartuje novú modelovú éru českej automobilky v oblasti elektromobility. V tejto ére sa v priebehu niekoľkých nasledujúcich rokov predstaví šesť čisto elektrických modelov. Úplne nové kompaktné SUV sa bude vyznačovať funkčnosťou, komfortom, veľkorysým vnútorným priestorom a výnimočnou praktickosťou v súlade s charakterom značky Škoda. Svetová premiéra modelu Elroq je naplánovaná na jeseň tohto roka.

 

 

 

Čítať ďalej Zobraziť menej