Svet ešte nevidel väčšiu svetelnú šou s Teslami

Digitálne novinky 23 Nov 2023 , by
Arval Slovakia

Padol rekord

Napriek kontroverznému správaniu generálneho riaditeľa spoločnosti Tesla Elona Muska väčšina fanúšikov značku neopustila. Najnovšie o tom svedčia majitelia najnovších vozidiel vo Fínsku, kde sa ich takmer 700 zišlo na veľkolepej svetelnej šou. Prekonali pritom svetový rekord, ako informovalo európske zastúpenie spoločnosti Tesla na svojom účte na sociálnej sieti X.

Najväčšia svetelná šou elektromobilov Tesla

Obrovská flotila celkovo 687 elektromobilov Tesla sa v sobotu večer zišla vo fínskom hlavnom meste Helsinki a v rytme hudby blikala svetlami, aby vytvorila veľkolepú svetelnú šou. Prvou skladbou bola "Everybody Wants to Rule the World" od skupiny Tears for Fears, druhou ikonická "Sandstorm" od fínskeho umelca Darudeho.  Predchádzajúci rekord, pri ktorom 255 majiteľov Tesly vytvorilo svetelnú šou na skladbu "Canʼt Stop" od Red Hot Chilli Peppers v nemeckom Hamme, trval len dva mesiace. Fíni si všimli, čo Nemci urobili, vzali si to osobne a rozhodli sa ich prekonať. Podarilo sa im to vďaka tomu, že okrem klubov Tesla, ktoré pozvali svojich členov k účasti, sa zapojili aj ďalšie spoločnosti. Ako píše Autoevolution, spoločnosti pochopili, že takéto podujatie má veľký potenciál. Napríklad spoločnosť Michelin ponúkala bezplatnú sadu pneumatík, ktoré sa hodia na akúkoľvek Teslu. Miestna pobočka spoločnosti Tesla potom niekoľkým účastníkom sľúbila testovaciu jazdu na novom Modeli 3 a darčekovú kartu v hodnote 200 eur do Tesla Shopu. Rôzne poukážky a automobilové produkty prihadzovalo aj niekoľko ďalších spoločností. Jeden z hotelov dokonca ponúkol ubytovanie zadarmo.

Pôvodne to dokázal len Model X.

Tesla pôvodne debutovala so svetelnou šou na Modeli X v roku 2015. Možno si ešte pamätáte na veľkolepú šou, ktorá zahŕňala synchronizované záblesky svetlometov a smeroviek na melódiu skladby "Wizards In Winter" od Trans-Siberian Orchestra spolu s otváraním a zatváraním dverí Falcon Wing, aby to vyzeralo, že Model X máva krídlami. S minuloročnou aktualizáciou softvéru Holiday Update však túto funkciu rozšírili aj na ďalšie modely.

Čítať ďalej Zobraziť menej