Id_buzzko

Volkswagen ID.BUZZ – Slobodná vôľa

21 Mar 2023 , by
Arval Slovakia

vonkajsko

Rodina vozidiel ID je postavená na koncernovej platforme MEB, ktorej konštrukcia prináša chytré rieše- nie pri usporiadaní komponentov hnacieho ústrojenstva a ďalších prvkov. To znamená nič iné než to, že ID.BUZZ ponúka veľkorysý priestor pre posádku. Volkswagen predstavil vozidlo v podobe konceptu už v roku 2017 na medzinárodnom autosalóne v Detroite. Dizajnovo vybrúsená dodávka okamžite zaujala a s potešením je nutné konštatovať, že do sériovej výroby sa dostala prakticky bez väčších zmien. K dispozícii je i úžitková verzia ID.BUZZ CARGO. ID. BUZZ je päťmiestne vozidlo.

Elektrické MPV je ideálne prispôsobené tak pre voľný čas, ako aj na pracovné využitie. Vodič a spo- lujazdec sedia na samostatných sedadlách, ktoré sú štandardne vybavené nastaviteľnými opierkami pre lakte. Vzadu je použitá trojitá lavica delená v pomere 40 : 60. Na vytvorenie väčšieho priestoru pre nohy alebo ďalšieho batožinového priestoru je zároveň možné obe časti lavice pozdĺžne posunúť o 150 mm. Za veľkým zadným vekom sa otvára, pri piatich osobách na palube – batožinový priestor s objemom 1 121 litrov (naložený až po hornú hranu operadiel druhého radu sedadiel).

interier

Po sklopení druhého radu sedadiel sa objem zvýši na 2 205 litrov. V kombinovanom cykle normy WLTP je dojazd ID. BUZZ až 423 km; v prípade modelu ID. Buzz Cargo je až 425 km. Akumulátor sa dá nabíjať doma, v práci alebo na verejných nabíjacích miestach striedavým prúdom s výkonom 11 kW. Na jednosmerných rýchlonabíjacích staniciach sa výkon zvyšuje až na 170 kW. Pri použití tejto úrovne výkonu je nabitie z 5 na 80 percent otázkou pol hodiny.
S ID.BUZZ sú dostupné najnovšie asistenčné systémy a softvér pre vodičov.

Medzi ne patrí na želanie dodávaný Asistent pre jazdu s využitím dát z roja a asistované radenie do jazdných pruhov. Novinkou je aj parkovací asistent Park Assist Plus s pamäťovou funkciou pre automatické manévrovanie do domácej garáže, pod prístrešok alebo na miesto na firemnom parkovisku. Mnoho asistenčných systémov je súčasťou štandardnej výbavy, napríklad Car2X (varuje pred nebezpečenstvom v blízkom okolí) a Front Assist s funkciou sledovania chodcov a cyklistov (autonómne núdzové brzdenie).

sedadla

Typ motora: elektromotor Max. výkon: 150 kW (204 k) Kapacita akumulátora: 77 kWh
Objem batožinového priestoru: 1 121 l
Dojazd: až 425 km
Spotreba kombinovaná: 20,3 – 22,3 kWh/100 km
Emisie CO2: 0 g/km

 

Čítať ďalej Zobraziť menej