EHS

Angličan z Číny - MG EHS plug-in

Bezpečnosť 26 Jan 2023 , by
Arval Slovakia

Čínskemu, štátom vlastnenému koncernu SAIC to so značkou MG v Európe vychádza na výbornú. V posledných dvoch rokoch totiž automobily s logom MG na kapote zažívajú dvojciferné nárasty predajov. Plug-in hybridný model EHS a klasický "spaľovák" ZS sa u nás predávajú od júla. V tomto roku sa ponuka rozšíri o 4 modely vrátane plne elektrických MG4 a MG5. Motoristov v našich končinách si MG získava sedemročnou továrenskou zárukou (či 150 000 km) a samozrejme cenou. EHS je  totiž plug‑in hybridné SUV, ktorého cena je  nie pod 39 000 €, ale dokonca pod 36 tisícmi.  A to je pre našinca dobrý vod zvážiť jeho zadováženie. 

clanok

Dizajnovo totiž EHS nevyzerá vôbec zle. Istý čínsky vplyv je tam síce viditeľný, ale na druhú stranu prečo nie. Sympatický vzhľad určite má. LED svetlomety získate s vyššou výbavou Exclusive, ktorá sa  cenou blíži miliónu. Pokiaľ si vystačíte s klasickými halogénmi, nemáte problém.

V interri žiadne veľké ústupky nie sú.  Audiosystém s navigáciou má s 10,1 farebný  displej. Nechýba ani digitálny prístrojový  panel s 12,3″displejom. Vo výbave Emotion sú navyše predné sedadlá vyhrievané a vodič si ho môže  elektronicky nastaviť.

Štvorvalcová tisícpäťstovka pod kapotou má v spolupráci  s elektromotorom dostatočný, nie však ohromujúci výkon  190 kW. Čo je však dôležité, je bezpečnosť. A v tejto disciplíne vozidlá MG nijako nezaostávajú za konkurenciou.  Čo dokazujú päťhviezdičkové hodnotenia EuroNCAP.  Zhrnuté: tento plug‑in hybrid sa na našich cestách rozhodne nestratí.

cockpitkufor

Typ motora: radový preplňovaný vznetový štvorvalec 1,5 l a elektromotor

Max. kon: 190 kW (258 k)

Objem batožinového priestoru: 448/1375 l

Dojazd na elektrinu: 52 km

Spotreba kombinovaná: 1,8 l/100 km 24 kWh/100 km

Emisie CO2: 43 g/km

 

Čítať ďalej Zobraziť menej