europe_pomoc

Asistenčná služba sa neustále zlepšuje

Rozhovory 8 Aug 2022 , by
Arval Slovakia

Spoločnosť Europ Assistance prišla v roku 2019 s prevratnou novinkou - digitálnou asistenciou pomocou webového rozhrania. Teraz došlo ešte k zlepšeniu tejto služby, ktorá urýchli a zjednoduší objednanie asistencie online, a to vďaka QR kódom na zelených kartách. Ak má zákazník problémy s vozidlom, stačí vyfotiť QR k a otvorí sa mu aplikácia s už vyplnenými údajmi o vozidle. Zákazník len doplní niekoľko informácií o tom, čo sa mu stalo a pomoc je hneď na ceste.

"Aktuálne pripravujeme ďalšie nové funkcie, aby sme aplikáciu prispôsobili potrebám a prianiam našich zákazníkov. Napríklad pripravujeme možnosť zvoliť si konkrétny deň a čas, pokiaľ zákazník chce, aby cestná asistencia prišla neskôr. Ďalšou pripravovanou  funkciou je objednanie náhradného vozidla pri odtiahnutí. Zákazník si náhradné vozidlo objedná priamo v aplikácii ihneď a bez čakania na spojenie s našou asistenčnou centrálou,“ opisuje plánované zmeny David Köhler, Key Account Manager spoločnosti  Europ Assistance.

Počet klientov, ktorí sa dokážu plne obslúžiť sami pomocou digitálnej asistencie, neustále rastie. Služba bola spustená v roku 2019. Dnes je úplne digitálne bez nutnosti zásahu  operátora obslúžená približne jedna šestina  klientov, ktorí potrebujú cestnú asistenciu. Jedným zo sledovaných parametrov je rýchlosť asistencie. „Digitálne aplikácie majú našim zákazníkom zjednodušiť, spríjemniť  a urýchliť objednanie pomoci. Priemerný čas, ktorý zákazník strávi v aplikácii, kým  si objedná asistenciu, je 3,5 minúty. U virtuálneho agenta, ktorý pomáha ďalším našim zákazníkom, je priemerný čas hovoru 4,5 minúty. Priemerný čas trvania hovoru s operátorom je 8,5 minúty,“ vysvetľuje  David Köhler. 

Digitálna asistencia je k dispozícii na úzeSlovenska a Českej republiky. Mimo  týchto oblastí sú zákazníci obslúžení hradne operátormi. Je to hlavne z toho  dôvodu, že zásahy v zahraničí zložitejšie na koordináciu a oveľa citlivejšie pre zákazníkov, ktorí sa nachádzajú v strese, a navyše v cudzom prostredí. „Treba však podotknúť, že naše digitálne aplikácie,  ktoré pomáhajú zákazníkom Českej  a Slovenskej republike, pomáhajú aj zákaz-  níkom v zahraničí, a to tým, že operátorom  poskytnú oveľa viac priestoru starostlivo sa  postarať o zákazníkov v zahraničí,“ dodáva  David Köhler.

POMOC AJ PRE ELEKTROVOZIDLÁ

Na cestách sa objavuje čoraz viac elektro-  mobilov. Asistenčná služba je schopná postar sa aj o tento typ vozidiel. Najčastejšie  vyráža na pomoc pre bežné poruchy, ako  defekty pneumatík či zrážka s prekážkou. V roku 2021 zabezpečovala Europ  Assistance pre elektromobily asistenciu  v 82 prípadoch nehôd a 114 prípadoch  porúch. O vybitú batériu išlo v 39 prípadoch. Elektromobily s vybitou batériou sa vždy odťahujú, a to buď do servisu, alebo k dobíjacej stanici.

NOVINKY

Europ Assistance sa neustále snaží inovovať svoje služby. Pre vodičov niekoľko rokov funguje systém na automatické objednávanie odťahových a cestných služieb„Nedávno sme podobný systém úspešne spustili na oddelení domácej asistencie.  Najnovšie nie je nevyhnutné telefonicky  kontaktovať technikov a overovať si ich dostupnosť. Operátor iba zašle zákazku  do systému a potom prijme sám jeden  z dostupných technikov. Výrazne sme  tým skrátili čas od ukončenia hovoru so zákazníkom po objednanie konkrétneho  technika,“ vysvetľuje David Köhler.

arval mobile

O EUROP ASSISTANCE

Europ Assistance poskytuje svoje  služby od roku 1963. Zabezpečuje  asistenčné služby v štyroch hlavných  oblastiach, ktorými automobilyzdravie, cestovanie, domácnosť a rodina. Najväčšiu časť obratu tvorí automobilová asistencia. Asistenčné  služby v prevádzke 24 hodín denne  sedem dní v týždni a pre Slovenska Českú republiku zabezpečované zo špecializovaných centrál v Prahe  a v Košiciach.

 

Čítať ďalej Zobraziť menej