lepidla

Automobily sú náš výrobný prostriedok

Rozhovory 16 Aug 2022 , by
Arval Slovakia

auta

Mohli by ste predstaviť vašu spoločnosť?  Kedy vznikla a kde všade pôsobí?

Naša spoločnosť sa venuje distribúcii priemyselných lepidiel a systémov na ich nanášanie. S lepidlami sme začali v roku 2005 a v súčasnosti pôsobíme na slovenskom, českom a maďarskom trhu. Lepidlá priamo nevyrábame, ale v mnohých prípadoch pre nás naši dodávatelia vyrobia, alebo tzv. uvaria lepidlo na mieru. Častokrát je potrebné zmeniť niektorý z parametrov tak, aby lepidlo zákazníkovi presne sadlo.

Kde všade sa s vašimi produktami môžeme stretnúť?

V dnešnej dobe sa lepí všetko a všade - nábytok, okná, knihy, rôzne balenia, ako napríklad mýka, cukor, šampanské, etikety, puzzle, automobily. Napríklad v aute je celkovo 18 kg lepidla.

Zasiahli činnosť vašej firmy aktuálne krízy, ako pandémia, či vojna?

Áno, hlavne narastajúcich vstupných nákladoch a nedostatku základných surovín, ktoré sa používajú na výrobu lepidiel. Dopyt však neustále rastie.

lepidlo

Aká je ďalšia vízia vašej spoločnosti?

B úspešná, stabilná, vysoko prosperujúca  firma a jednotka v oblasti lepenia v stred-  nej Európe. Vybudov dcérske spoločnosti  v Českej republike a v Maďarsku.

akávate v budúcnosti vo vašom odbornejaké prevratné zmeny súvisiacs vojom a technológiou?

Všetko sa posúva dopredu, ale nejaké prevratné zmeny v krátkej dobe určite nebudú. Skôr budú zmeny v niektorých základných surovinách.

A dôleži pre činnosť vašej spoločnosti automobily?

Automobily sú náš výrobný prostriedok, pretože ich používame každý deň. Sme obchodná spoločnosť, cestujeme dennodenne.

Koľko automobilov vlastníte a všetky na  operatívny leasing?

Celkovo máme 19 vozidiel, z toho 16 je na operatívny leasing.

Spolupracujete s Arvalom. Prečo ste si vybrali práve Arval a ako ste s jeho službami spokojní?

Keď sme sa v roku 2014 rozhodovali, či prejdeme na operatívny leasing, oslovili sme viacero spoločností. Nakoniec sme sa rozhodli pre Arval, lebo ste ako jediní reagovali na našu požiadavku rýchlo a nebolo potrebné  zodpovedať milión otázok.

A podľa vás hlavné výhody  operatívneho leasingu?

Z môjho pohľadu je to určite akási bezstarostnosť nemusím myslieť na to, či treba objednať nové pneumatiky, alebo kde ich uložiť. Keď sa objedná nové auto, tak ide všetko mimo nás dostaneme len termín prevzatia nového vozidla. A keďže máme kolegov po celom Slovensku, Česku Maďarsku, keď sa im čokoľvek stane s vozidlom, tak to vybavia tam, kde bývajú a dostanú náhradné vozidlo. Nemusíme od nás z Turčianskych Teplíc ponáhľať s náhradným autom do Prahy, aby mohol kolega fungovať.

Čo nesmie chýbať vo vašom vozidle?

Rezerva 😀

ludia

 

Čítať ďalej Zobraziť menej