BMW i5: Vždy o krok vpredu

Electrické vozidlá 24 Oct 2023 , by
Arval Slovakia

Na prvom mieste je na novej „päťke“ sympatické, že dizajnéri v Mníchove sa držali na uzde, čosa týka rozmerov charakteristických obličiek čelnej masky. Tie pri mnohých modeloch pôsobia až desivo. „Päťka“ je v tomto ohľade oproti ostatným členom rodiny „i“ distingvovanejšia. Bavorská automobilka sa skrátka rozhodla nehazardovať so svojím bestsellerom. Vďaka flexibilnej podvozkovej architektúre bude BMW radu 5 dostupné aj ako plug-in hybrid a k slovu sa dostanú i efektívne zážihové i vznetové pohony. Obľúbený kombík dorazí na jar budúceho roku.

1

Za 50 rokov od uvedenia do predaja bolo do jari tohto roku vyrobených vyše desať miliónov „pätoriek“. S každou novou generáciou prinášalo vozidlo bavorskej automobilky inovácie, ktoré posúvali motorizmus vpred. A tak nikoho neprekvapí, že ani ôsma generácia nie je výnimkou. Konektivita na najvyššej možnej úrovni s 5G internetom je samozrejmosťou. Ovládací systém iDrive pracuje s novým operačným systémom BMW 8. 5. Nové BMW radu 5 Sedan je prvým modelom značky, ktorý v štandarde ponúka vegánsky interiér. Voliteľná výbava Iconic Sounds Elektric poskytuje zvukovú spätnú väzbu podľa po- lohy „plynového“ pedála. Na zvuku BMW spolupracovalo s oscarovým skladateľom Hansom Zimmerom.

Úvodný variant BMW i5 eDrive40 disponuje piatou generáciou pohonu eDrive so vzadu umiestneným elektromotorom poháňajúcim zadnú nápravu. Dojazd má hodnotu až 582 kilometrov. Pre náročnejších motoristov je pripravená verzia BMW i5 M60 xDrive s pohonom všetkých kolies a zrýchlením z nuly na stovku za 3,8 sekundy

23

 

 

 

Čítať ďalej Zobraziť menej