Electrické vozidlá

{label}
{value}
Theme
Category
Aktívne filtre
ford e tranzit

Ford E-Transit – Nová kapitola

Rovnako ako sa Jeep stal synonymom pre terénne autá, tak sa Ford Transit spoločne so svojím nemeckým rivalom Transporter stali synonymom pre dodávky. Vo svetových predajoch im napokon historicky patrí druhé, respektíve prvé miesto. A ako velí duch doby, aj automobilka s modrým oválom v znaku začala písať novú kapitolu. Elektrickú.

Štv 16/03/23
skoda enyaq

Škoda Enyaq Coupé iV

Keď bol pred dvoma rokmi Enyaq iV predstavený verejnosti, našli sa aj takí, ktorí boli veľmi skeptickí. Teraz s odstupom času vieme, že to boli veľmi zlí proroci. Novinka sa ujala najmä na domácom trhu.

Štv 23/02/23
rexton

SsangYong Rexton - z káčaťa labuť

Kórejská automobilka SsangYong nemala u nás nikdy ustlané na ružiach. Dobyť srdce slovenských motoristov sa pokúšala niekoľkokrát , a zakaždým márne. Pred tromi rokmi začala nový útok a zdá sa, že tentoraz by to mohlo vyjsť. Na vrchole jej ponuky je dravý Rexton.

Uto 24/01/23
peugeot_europa-ev

Peugeot: najširšia ponuka elektrických vozidiel v Európe

Rok 2023 by mal byť rokom výrazného zrýchlenia v elektrifikácii modelov automobilky PEUGEOT: od prvej polovice roka 2023 budú všetky modely značky dostupné s jedným alebo viacerými elektromotormi. PEUGEOT tak získa najširšiu elektrickú ponuku v Európe s mnohými novými modelmi a technológiami od elektrických bicyklov a skútrov, až po osobné vozidlá a dodávky.

Štv 19/01/23
Niro

Kia Niro EV Elektrika, ktorá poteší

Doba, keď predaj elektromobilov bude mať nad automobilmi so spaľovacími motormi prevahu, sa blíži. Tento vývoj už sa jednoducho nedá zastaviť. V prvej desiatke najpredávanejších európskych batériových elektromobilov sa drží i kórejská Kia s modelom Niro.

Uto 13/12/22
nabijanie EV

Elektromobily, ktoré kúpite na Slovensku v roku 2022

V roku 2022 výrazne vzrástol počet automobiliek, ktoré zaradili do svojho portfólia elektromobily. Zoznam je dlhý a pravidelne sa rozširuje o ďalšie novšie modely. Ponuka je pestrá a za posledné obdobie sa výrazne obmenila.

V našom najnovšom článku sa dozviete, ktorá autá si už neobjednáte a naopak, ktoré pribudli v ponuke

Štv 10/11/22
elektricka dacia

Najlacnejší elektromobil na trhu

Nová plne elektrická Dacia Spring je aktuálne cenovo najdostupnejším čisto elektrickým vozidlom na trhu.
Päťmiestny crossover predstavuje ideálny dopravný prostriedok do mesta, vďaka dojazdu 230 km s ním ale môžete vyraziť aj na dlhšie vzdialenosti. Nabíjať môžete ako doma, tak na verejných nabíjačkách, kde mlžno nabíjať výkonom až 30 kW - teda ak si priplatíte

Štv 22/09/22
elektrika_VW

Prvé SUV v elektrickej rodine ID

Prvé elektromobily zažívali boom na prelome 19. a 20. storočia. Veľmi rýchlo im ale došla iskra a boj o miesto na ďialniciach prehrali s autami so spaľovacími motormi. Teraz po sto rokoch sa karta obracia. Svet zažíva elektrickú horúčku a automobily chŕlia jednu "elektriku" za druhou. Výnimkou nie je ani Volkswagen, ktorý chce od roku 2026 vyvíjať už iba elektromobily.

Uto 20/09/22