titulna7

BMW i7 – nepoznaný luxus

Electrické vozidlá 2 May 2023 , by
Arval Slovakia

Vlajková loď bavorskej automobilky prináša predovšetkým inovácie, ktoré si užije nielen vodič, ale aj cestujúci. Sebavedomej palubovke dominuje modro podsvietená maska v tvare ikonických svetlometov a delené svetlomety s kryštálmi Swarovski. Pôsobivé je aj uvítacie osvetlenie luxusnej limuzíny a automaticky sa otvárajúce dvere. Interiér je doslova nabitý najmodernejšími technológiami a prémiovými materiálmi. V duchu trvalej udržateľnosti sa BMW zameriava aj na recyklované materiály alebo suroviny z recyklovateľných zdrojov. "Čerešničkou na torte" je v každom prípade panoramatická strecha Sky Lounge s dynamickými svetelnými efektmi. 

1
A niet pochýb, že BMW Theatre Screen so svojou 31,3-palcovou uhlopriečkou ponúka cestujúcim na zadných sedadlách nový rozmer zábavy.
Komfort elektromobilu BMW i7 si mohli vyskúšať aj hostia summitu G7 na zámku Elmau v Bavorsku koncom júna minulého roka. "Nové BMW i7 prináša jedinečný zážitok z plne elektrickej jazdy s najpokročilejším balíkom technológií v odvetví," pochválil sa Frank Weber, člen predstavenstva BMW AG zodpovedný za vývoj. BMW i7 bolo vystavené aj na jednom z najväčších a najprestížnejších automobilových podujatí v anglickom Goodwoode a bolo jednou z hviezd Medzinárodného filmového festivalu v Cannes.

2
Pohon zabezpečuje piata generácia technológie BMW eDrive. Každú nápravu poháňa jeden synchrónny elektromotor s kombinovaným výkonom 400 kW, v podlahe je batéria s kapacitou 101,7 kWh a dojazdom 625 kilometrov. Jedinečný zvuk elektromobilu je dielom dvojnásobného držiteľa Oscara, skladateľa Hansa Zimmera.

3
Prvé BMW i7 zišli z výrobnej linky v nemeckom Dingolfingu začiatkom júla minulého roka. Prví zákazníci dostali luxusnú novinku na jeseň. V podniku v Dingolfingu, do ktorého modernizácie BMW investovalo v prepočte skoro 300 milionóv eur , sa vyrába aj rad 7 so spaľovacím motorom. Do polovice desaťročia by mal byť pomer elektromobilov a spaľovacích motorov päťdesiat na päťdesiat. Na záver ešte jedna zaujímavosť. Čoskoro sa na trh dostane obrnená verzia modelu BMW i7. 

Typ motora: dva elektromotory

Max. výkon: 400 kW (544 k)

Objem batožinového priestoru: 500 l

Dojazd: až 625 km

Spotreba (kombinovaná): 18,4 kWh/100 km

Emisie CO2 (kombinované): 0 g/km

Čítať ďalej Zobraziť menej