Cupra Formentor a Cupra Leon: plug-in hybridy s dojazdom vyše 100 km

Zaujímavosti 7 May 2024 , by
Arval Slovakia

Značka Cuprea predstavila nové modely CUPRA Formentor a CUPRA Leon. Nová CUPRA Formentor nadväzuje na obrovský úspech, ktorý tento crossover SUV dosiahol. CUPRA Formentor je bestsellerom spoločnosti a stáva sa ikonou značky.

1

Formentor vlani dominoval rebríčku predajov v konkurenčnom segmente A-CUV so 120 100 dodanými kusmi na celom svete (+23,0 % oproti roku 2022). Úplne prvý model navrhnutý a vyvinutý výhradne pre značku CUPRA sa tak môže pochváliť vynikajúcimi výsledkami.
  Obe karosárske verzie nového modelu CUPRA Leon, 5-dverový hatchback aj Sportstourer, prichádzajú s výrazným charakterom v čase, keď značka dosiahla nový míľnik. V prvom štvrťroku 2024 dodala CUPRA 56 600 vozidiel, čo je o 21,4 % viac ako v prvom štvrťroku 2023. V marci prekonala CUPRA svoj historický rekord s 23 800 dodanými vozidlami.
 
Modely CUPRA Formentor a Leon sú hnacím motorom úspechu našej značky, ktorá rozširuje svoje pôsobenie po celom svete. Tento prístup je neuveriteľne úspešný, o čom svedčí takmer 600 000 vozidiel dodaných od uvedenia značky v roku 2018,“ povedal Wayne Griffiths, predseda predstavenstva spoločnosti CUPRA. 

2

Modernizovaný dizajn a celý rad vylepšení

 
Nový exteriér predstavuje logo CUPRA na prednej maske ako výraznú dominantu tváre s motívom žraločieho nosa, ktorého agresívny vzhľad umocňujú trojuholníkové svetlomety Matrix LED spolu s veľkým, výrazným spodným otvorom pripomínajúcim otvorenú tlamu dravca. Aj vzadu tvorí trojuholníkový motív svetelného dizajnu rámec pre centrálne osvetlené logo CUPRA. Charakter oboch modelov umocňujú nové matné laky vo farbách Century Bronze a Enceladus Grey. Interiér pôsobí ešte kvalitnejším dojmom vďaka novo navrhnutým prvkom, ako je napríklad stredová konzola. Tento dojem umocňujú nové materiály, ktoré sú výsledkom udržateľnejšieho prístupu. Napríklad škrupinové sedadlá sú čalúnené buď látkou z mikrovlákna obsahujúcou 73 % recyklovaného materiálu, alebo ekologicky upravenou kožou. Digitalizácia je zameraná na vodiča. Nové a vylepšené používateľské rozhranie pozostáva z digitálneho prístrojového panela za volantom v kombinácii s väčším, 12,9-palcovým displejom informačno-zábavného systému, ktorý teraz zobrazuje aj podsvietený rolovací panel v retro štýle.

Prezentácia zameraná na posadnutosť CUPRA dizajnom

 
Na svetovej premiére nových modelov CUPRA Formentor a CUPRA Leon sa CUPRA predstavila ako značka, ktorá si potrpí na dizajn. Značka oznámila vytvorenie nového, nezávislého dizajnového centra CUPRA, ktoré bude mať na starosti nielen produkty CUPRA, ale bude spolupracovať aj so spoločnosťami, ktoré cítia spojitosť s filozofiou CUPRA a chcú štýl značky zakomponovať do svojich vlastných značiek. CUPRA Design má ambíciu stať sa preferovaným miestom pre všetkých potenciálnych partnerov, ktorí chcú odvážny, nekonvenčný dizajn, bez ohľadu na to, o aký produkt alebo projekt ide. S rovnakou posadnutosťou dizajnom, aká stála pri zrode nových modelov CUPRA Formentor a CUPRA Leon, predstavuje značka CUPRA spolu so svojimi spolupracujúcimi partnermi aj ďalšie nové produkty.
 
MAM, značka udržateľných šperkov z Barcelony, vytvorila v spolupráci so spoločnosťou CUPRA rad šperkov, ktorý zahŕňa prsteň „Welcome to the Tribe“ a náramky v štandardnej aj limitovanej verzii. Tieto výrobky sú vyrobené z ruténia a medi, materiálov, ktoré CUPRA používa pri navrhovaní svojich vozidiel, aby vyjadrili podstatu originálnej autenticity. V druhom prípade sa CUPRA spojila s barcelonským štúdiom Marset, ktoré sa špecializuje na dizajn osvetlenia. Výsledkom ich spolupráce je očarujúce Dipping Light, nápadne farebná reinterpretácia ikonického svietidla Marset. Toto jedinečné a exkluzívne dielo, predstavené na podujatí CUPRA Design Obsession, zdieľa estetické hodnoty spoločnosti CUPRA, ktoré sú založené na rafinovanosti, sofistikovanosti, emóciách a nekonvenčnosti.

3
 

 

 

 

Čítať ďalej Zobraziť menej