Zaujímavosti

{label}
{value}

Hľadať
Theme
Category
Aktívne filtre
stellantis_logo

Stellantis investuje 100 miliónov dolárov do výroby lítia - kvôli dotáciám

Spoločnosť Stellantis investuje viac ako 100 miliónov dolárov na urýchlenie vývoja geotermálneho projektu na výrobu lítia v Kalifornii a na podporu dekarbonizácie dodávateľských reťazcov elektrických vozidiel.

Štv 24/08/23
elektraren veterna

Pri pobreží Británie sa začína stavať najväčšia morská veterná farma sveta

Dogger Bank, najväčšia morská veterná farma na svete, zaháji tento víkend inštaláciu prvých 13MW turbín.

Štv 10/08/23
malebne kysuce

MALEBNÉ KYSUCE

Región, pomenovaný podľa rieky Kysuca, patrí medzi vyhľadávané miesta všetkých, ktorí chcú oddychovať aktívne. Jeho výhodou je, že tu nájdu dostatok možností na aktívny oddych všetky vekové kategórie a vo všetkých ročných obdobiach. Vďaka lyžiarskemu stredisku sa môžete do Kysúc vydať bez problémov aj v zime.

Uto 01/08/23
do nhl

ÚTEK DO SLÁVNEJ NHL

Vyhrážali sa, že mu zakážu to, čo mal najradšej. Hrať hokej. Všetci vedeli, že STB nemá od slov k činom ďaleko. Nepríjemná vyhrážka však odštartovala hviezdnu kariéru Petra Šťastného, prvého slovenského hokejistu, ktorý v najznámejšej súťaži sveta preslávil európsku hokejovú školu.

Uto 30/05/23
majak_titulna foto

Najznámejšie majáky sveta

Mosty spájajú brehy, svätyne človeka s bohom a majáky spájajú zradné oceány s bezpečnou pevninou. Dnes ich funkciu dokonale nahrádzajú navigačné systémy, a tak je možné, že v budúcnosti bude námorníkom svetlo domova pripomínať len žiara monitora. Z priestoru medzi morom a pevninou by sa tak stratilo niečo magické.

Štv 27/04/23
najznamejsie vodne

Najznámejšie vodné diela

Voda je nevyhnutná pre prežitie všetkých živých organizmov vrátane človeka. Jej dostatok na našej planéte je však veľmi nerovnomerný. Preto sa začali budovať vodné diela - nádrže a priehrady, ktoré umožňujú hospodáriť s vodou tam, kde je to potrebné. Priehrady a nádrže tak predstavujú spôsob, akým človek ovláda tento živel. Hoci sa tieto vodné diela nachádzajú po celom svete a ich presný počet sa dá len ťažko spočítať, celosvetovú slávu si získali len niektoré.

Štv 20/04/23
amaton

Posledné svetové pralesy

Zelená planéta, ako sa nazýva aj Zem, je čoraz menej zelená. Približne 80 % všetkých lesov bolo nenávratne zničených a aj zvyšné lesy sú jedna pätina je silne ohrozená. Zostáva ich už len zopár svetových lesov. Zelené pľúca Zeme miznú

Uto 21/02/23
letiska

Adrenalínové letiská a dráhy sveta

Lietať tu môžu len špeciálne vyškolení piloti. A dokonca aj pre nich pristátie na týchto dráhach nie je jednoduché. Máte panický strach z lietania? Týmto letiskám sa radšej vyhnite. Ak ste však dobrodružná povaha a máte radi adrenalín, tieto dráhy sú pre vás.

Uto 07/02/23