Ford Kuga je najpredávanejší plug-in hybrid v Európe

Electrické vozidlá 1 Feb 2024 , by
Arval Slovakia

Nová generácia modelu Ford Kuga Plug-in Hybrid bola predstavená začiatkom tohto roka. Nový model zrýchľuje rýchlejšie a dokáže ťahať až 2 100 kg - viac ako ktorýkoľvek iný automobil v tejto triede. 

Cestovanie je pohodlnejšie vďaka technológii, ktorá dokáže automaticky spomaliť v zákrutách, na kruhových objazdoch a výjazdoch z diaľnice vďaka satelitnej navigácii a ponúka 360-stupňový kamerový systém, ktorý dokáže pri parkovaní zobraziť na 13,2-palcovom stredovom displeji pohľad z vtáčej perspektívy.

Prináša aj vylepšenú konektivitu. Informačno-zábavný systém SYNC 4 integruje smartfóny s bezdrôtovými technológiami Apple CarPlay a Android Auto 8 a ponúka pripojenie 5G.

Majitelia môžu samozrejme stále nabíjať batériu pripojením k nabíjacej stanici alebo napájaciemu bodu. Výkon batérie umožňuje vozidlu prejsť až 69 km na čisto elektrickú energiu s aktivovaným režimom EV alebo pomáha predĺžiť dojazd s nádržou benzínu na dlhých cestách v režime EV Auto.

Najpredávanejší model PHEV v Európe sa vyrába aj v Európe v montážnom závode spoločnosti Ford v španielskej Valencii. Nová Kuga sa začne predávať tento mesiac.

Čítať ďalej Zobraziť menej