Hyundai Santa Fe PHEV V znamení H

Electrické vozidlá 11 Apr 2024 , by
Arval Slovakia

Písmeno H sa prelína dizajnom celého vozidla v exteriéri i vo vnútri. Na čo sú dizajnéri Hyundai naj- viac pyšní? Na zadné partie nového „santaféčka“. Tam totiž predviedli skutočne heroický výkon. Zadné dvere totiž otvárajú úplne novo pojatý priestor a majú, ako je zrejmé z promo videí, veľmi praktické využitie. Písmeno H na vás hľadí z prednej časti vďaka sebavedomým svetlometom, pridávajú sa k tomu aj zadné zdieľané svetlá a „háčko“ nájdete aj na palubnej doske. Nové Santa Fe zapôsobilo naprieč motoristickým svetom svojou architektúrou, ktorá akoby zdanlivo vracala dizajn automobilov o pár desiatok rokov späť. To je ale omyl. Ona je totiž plne funkčná. Oproti minulej generácii ponúka navyše i viac vnútorného priestoru. Za všetky rozmery spomeniem rá- zvor, ktorý je väčší o päť centimetrov. A to už je pri aute v interiéri naozaj znateľné.

1

2

3

V dnešnej dobe sú atraktívne chytré riešenia. A tých nové Santa Fe ponúka celý rad. V prípade ovládania funkcií vozidla je to kombinácia mechanických ovládačov s dotykovými displejmi. Samozrejmosťou je dnes aj možnosť bezdrôtového dobíjania telefónov. Schránka na stredovom tuneli je otvárateľná spredu i zo zadných sedadiel. Pre pasažierov ponúkne nové Santa Fe až sedem miest. A schránka pred spolucestujúcim vpredu dokáže vďaka UVCžiareniu dezinfikovať telefón alebo peňaženku. 

Hyundai sa vezie aj na vlne udržateľnosti životného prostredia. Semišový strop, koberčeky a operadlá sedadiel druhého a tretieho radu sú vyrobené z recyklovaného plastu, zatiaľ čo obloženie dverí je z ekologickej koženky. 

4

Typ pohonu: zážihový štvorvalec 1.6 T-GDI, elektromotor

Max. systémový výkon: 185 kW (252 k)

Kapacita batérie: NA

Objem batožinového priestoru: 658 l (7 miest), 725 l (5 miest) / cca 2000 l

Maximálny dojazd na elektrinu: až 60 km

Maximálna rýchlosť: NA

Emisie CO2 : Euro 6e

 

 

Čítať ďalej Zobraziť menej