Zdroje energie na lodi sa môžu v závislosti od situácie prepínať na vodík, bionaftu alebo oboje súčasne. V porovnaní s loďou poháňanou fosílnymi palivami sa tak znížili emisie CO2 o 53 % až 100 %. Okrem toho je plavba takmer bezhlučná.
Okrem vodíkového pohonu dodala Toyota v spolupráci s ďalšími spoločnosťami aj pokročilý navigačný systém. Kabína pre cestujúcich na prvom poschodí lode je vybavená veľkým 98-palcovým monitorom a projektorom v prednej časti, čo otvára široké možnosti využitia aj mimo dopravy, napríklad na organizovanie podujatí, environmentálneho vzdelávania a medzinárodných konferencií.
Okrem toho sú kabíny pre cestujúcich na druhom poschodí navrhnuté tak, aby si cestujúci mohli vychutnať plavbu a zároveň cítiť vánok z paluby lode. Na rozdiel od automobilov lode nemôžu zastaviť na vodíkovej stanici na doplnenie paliva. To bola z technologického hľadiska nová výzva.
Hanaria je príkladom toho, že využitie vodíkových palivových článkov sa neobmedzuje len na automobily. Na výstave H2 & FC Expo vo februári tohto roku boli predstavené aj iné spôsoby využitia vodíka mimo automobilového priemyslu.
Vystavovalo tam mnoho spoločností a vládnych agentúr, ktoré prezentovali rôzne aplikácie vodíka a technológie palivových článkov, napríklad ohrievače vody a generátory elektrickej energie.