Niro

Kia Niro EV Elektrika, ktorá poteší

Electrické vozidlá 13 Dec 2022 , by
Arval Slovakia

Odborníci z európskej asociácie výrobcov automobilov ACEA odhadujú, že v roku 203 sa v Európe predajú takmer 3 000 000 elektromobilov. Vo svetle chystanej expanzie čínskych automobiliek na starý kontinent sa budú musieť tradiční výrobcovia riadne obracať.

nabijanie

Niro je desiatym  najpredávanejším elektromobilom. Niet  sa čo čudovať. Kórejský batériový crossover totiž všetko, čo európski motoristi požadujú: atraktívny dizajn, vysokú mierpasívnej bezpečnosti a priestornosť. To celé v kompaktnom formáte. Prednej  časti dominuje tigria maska a pod čelným  oknom zdvojená kapota. Pod ňou sa ukrýva  úložný priestor s objemom 20 litrov. Oku lahodiaci je výrazný aerodynamický kryt  C‑stĺpika v niekoľkých farebných variantoch. Ďalšie možnosti individualizácie ponúka Kia v rámci voliteľného príslušenstva.

interier

Exteriér Nira tak môže byť ozvláštnený ozdobnými lištami a krytmi spätnýczrkadiel v rôznych farebných stvárneniach. Všetky potrebné dáta sa vodičovi zobrazujú na digitálnom prístrojovom štíte s 10,25″  displejom. Obraz z integrovanej GPS navigácie či zadnej parkovacej kamery je k dispozícii na displeji s rovnakou uhlopriečkou  v strede palubnej dosky. Rozsiahla je samozrejme aj ponuka jazdných asistentov. Nechýba napríklad pokročilý adaptívny tempomat s funkciou Stop & Go či systém  autonómneho núdzového brzdenia pri  odbočovaní na križovatke.

vnutorne

Niro EV nakoniec ako povestnú čerešničku  na torte ponúka systém V2L, čiže možno‑  využiť elektromobil ako zdroj na dobíjanie elektrických spotrebičov. Rovnaký  systém nájdete i pri sesterskom Huyndai  či Nissane a u automobiliek MG a BYD. 

zozadu

Čítať ďalej Zobraziť menej