Najpredávanejšie malé auto: Opel Corsa

Electrické vozidlá 10 Oct 2023 , by
Arval Slovakia

Nová Corsa tak ponúka zákazníkom na výber rôzne druhy pohonu, počnúc čisto elektrickým batériovým pohonom cez hybrid až po mimoriadne úsporné spaľovacie motory, čo v tomto segmente nemá konkurenciu.

Corsa Electric teraz navyše prináša aj vyšší výkon a vylepšenú batériu, ktorá podľa WLTP umožňuje dojazd až 402 kilometrov. Pri použití rýchlonabíjačky dosiahne batéria až 80 percent svojej celkovej kapacity už za 30 minút (z 20 na 80 percent). Corsa je prvým modelom značky Opel, ktorý bude k dispozícii ako hybrid s 48-voltovým  systémom.  Motory  s  výkonom 74 kW/100 k a 100 kW/136 k sa kombinujú s novou dvojspojkovou automatickou prevodovkou.

Odvážny, čistý, plný emócií

Dokonalé proporcie a precíznosť do najmen- šieho detailu, všetko spojené do odvážneho a čistého vzhľadu – to je nový Opel Corsa. Dizajnérom sa podarilo toto najpredávanejšie malé auto ešte viac zmodernizovať a dodať mu ešte väčší štýl. Najpôsobivejším prvkom je nezameniteľná maska Opel Vizorako charakteristická tvár značky, ktorá zdobí všetky nové modely Opel. Čierna „maska“ pokrýva celý predok modelu Corsa a plynulo spája mriežku chladiča, LED svetlomety a stredový znak Opel Blitz do jedného celku. V závislosti od stupňa výbavy je logo značky vpredu a vzadu vyhotovené v nápadnej čiernej alebo matnej striebornej úprave. Optické „prívody vzduchu“ v spodnej časti predného nárazníka sú väčšie a výraznejšie než doteraz, čo modelu Corsa dodáva ešte stabilnejší postoj na cestách.

Nový dizajn kabíny

Množstvo nových funkcií pomáha vytvárať v interiéri modelu Corsa príjemnú modernú atmosféru. Spoločne k tomu prispievajú nové vzory sedadiel, ako aj nový dizajn radiacej páky a volantu. Čerešničkou na torte – vizuálne aj technicky – je voliteľný plne digitálny kokpit s novým informačno-zábavným systémom. Integrovaná platforma Snapdragon Cockpit Platform od spoločnosti Qualcomm Technologies1 poskytuje vylepšenú grafiku, multimediálne funkcie, počítačové videnie a schopnosti umelej inteligencie, výsledkom čoho je lepšie integrovaný, kontextovo uvedomelý a neustále prispôsobivý systém kokpitu, ktorý sa dokáže vyvíjať, aby splnil preferencie cestujúcich.

1

Čítať ďalej Zobraziť menej