peugeot_europa-ev

Peugeot: najširšia ponuka elektrických vozidiel v Európe

Electrické vozidlá 19 Jan 2023 , by
Arval Slovakia

PEUGEOT splní všetky potreby elektrickej  mobility a urobí ďalší krok smerom k svojmu  cieľu: nulové emisie v Európe, a ponúkať  v Európe do roku 2030 100 % elektrické modely. Zavedie nové mildhybridné pohonné  jednotky v priebehu roka 2023, spočiatku  pre modely PEUGEOT 3008 a PEUGEOT  5008, rozšíri technologickú ponuku elektrifikovaných modelov, ktorá zahŕňa aj dva plug‑in hybridy s obľúbeným pohonom všetkých štyroch kolies.

PEUGEOT bude prvou značkou koncernu  Stellantis, ktorý uvedie na trh mildhybridné pohonné jednotky, pričom opäť zdôraznil  svoju túžbu poskytnúť prístup k elektrifikovanej mobilite čo najväčšiemu počtu ľudí.

Táto moderná hybridná technológia novej  generácie, kombinujúca účinnosť s jednoduchosťou používania, sa najprv predstaví v SUV modeloch PEUGEOT 3008  a PEUGEOT 5008, a následne sa rozšíri do ostatných modelov.

Pozostáva z novej generácie benzínového motora PureTech 1,2 s výkonom 100 kW (136 k) spojeným s novou elektrifikovanou  dvojspojkovou prevodovkou. Vďaka 48 V batérii, ktorá sa dobíja počas jazdy, ponúka  táto technológia extra krútiaci moment pri nízkych otáčkach a 15‑percentné zníženie  spotreby paliva. Zároveň umožňuje aj jazdu s nulovými emisiami do vzdialenosti 1 km  pri nízkych rýchlostiach a na krátke vzdialenosti v meste.

Ponuka 100 % elektrických modelov  PEUGEOT sa koncom roka 2023 rozšíri s príchodom nových modelov E‑308  a E‑308 SW. PEUGEOT bude jedným z prvých európskych robcov, ktorý ponúkne 100 % elektrické kombi.

Vďaka svojmu hatchbacku a kombi bude značka s levom schopná uspokojiť všetky potreby zákazníkov segmentu C, ktorí chcú  prejsť na mobilitu s nulovými emisiami. Jadrom vývoja týchto nových modelov, ktoré zdedili nový a mimoriadne výkonný elektromotor s výkonom 115 kW (156 k), boli dynamika a radosť z jazdy, ktoré tvoria  základné prvky DNA značky.

S cieľom ponúknuť riešenie elektrickej  mobility, ktoré spĺňa potreby každého  použitia, vyvinul PEUGEOT mimoriadne komplexný rad plug-in hybridov. Sedany, hatchbacky, kombi SW alebo SUV. Tieto  modely spájajú príťažlivosť, emócie a dokonalosť, vďaka ktorým sú modely PEUGEOúspešné v predajoch a dosahujú aj pozoruhodne nízku spotrebu.

Plug‑in hybridné modely PEUGEOT 308  a 308 SW k dispozícii vo dvoch výkonových stupňoch: 132 kW alebo 165 kW (180  alebo 225 k) a v 100 % elektrickom režime  ponúkajú dojazd až do vzdialenosti 60 km. Tieto motory si osvojila aj horúca novinka  PEUGEOT 408, ktorý mal svetovú premiéru na autosalóne v Paríži a na slovenský trh by mal byť uvedený začiatkom roka 2023.

Čítať ďalej Zobraziť menej