nabijanie tesla

Sieť Supercharger spoločnosti Tesla oslavuje, ponúka bezplatné nabíjanie

Digitálne novinky 29 Aug 2023 , by
Arval Slovakia

Táto iniciatíva je súčasťou osláv leta elektromobilov a prejavom vďaky komunite Tesla. Vďaka nim sa sieť Tesla Supercharger stala jednou z najlepších sietí rýchleho nabíjania v Európe.

Pre ostatných majiteľov elektrických vozidiel je to skvelá príležitosť otestovať sieť a výrazne rozšíriť svoje možnosti nabíjania, keďže viac ako 70 % siete v Európe je teraz otvorených pre všetky elektrické vozidlá.

Dňa 29. augusta 2013 bolo v Nórsku otvorených prvých 6 staníc. O 10 rokov neskôr sieť pokrýva 36 krajín Európy, Blízkeho východu a Afriky s viac ako 1 000 miestami a 13 000 individuálnymi nabíjačkami Superchargers.

Postupom času, s väčšou integráciou siete do našich vozidiel a aplikácie Tesla, sa celkový zážitok stal inteligentnejším, pričom zostal jednoduchý a intuitívny. Stačí sa pripojiť a nabíjať. Vďaka 99,95 % bezporuchovosti v roku 2022 sa spoločnosti Tesla podarilo rozšíriť a zmodernizovať sieť aj pri zachovaní jej výnimočnej spoľahlivosti. 

Otvorenie siete pre ostatné elektromobily sa začalo v novembri 2021 v rámci pilotného programu. Po mesiacoch zhromažďovania údajov a spätnej väzby je to teraz plnohodnotná ponuka.

Otvorená sieť je najväčšia sieť ultrarýchleho nabíjania v Európe s viac ako 9200 nabíjačkami Superchargers a 660 stanicami, ktoré v súčasnosti prijímajú všetky elektrické vozidlá. Prostredníctvom tohto programu môžu majitelia elektrických vozidiel získať prístup k sieti v niekoľkých jednoduchých krokoch a za primeranú cenu. 

Letné oslavy EV sa začali v júli a v auguste sa rozšírili o podujatia Drive-In Cinema, ktoré sa konali vo viacerých európskych mestách. Ďalšie podujatie Drive-In Cinema sa koná dnes v Bergene a aktivity vyvrcholia 1. septembra oslavou 10. výročia v blízkosti Osla, kde sú zákazníci pozvaní navštíviť pútavú výstavu o produktovom ekosystéme spoločnosti Tesla.

Čítať ďalej Zobraziť menej