Škoda Auto je už 31 rokov oficiálnym hlavným sponzorom Majstrovstiev sveta IIHF v ľadovom hokeji

Zaujímavosti 14 May 2024 , by
Arval Slovakia

Škoda Auto je už po tridsiaty prvý raz oficiálnym hlavným sponzorom Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji, ktoré sa konajú v Českej republike od 10. do 26. mája. Automobilka je zároveň oficiálnym dodávateľom automobilov a pre potreby organizátorov dodá flotilu 45 vozidiel.

Flotila bude zahŕňať novú generáciu SUV Kodiaq, nový Superb Combi a plne elektrické kupé Enyaq Coupé RS.  Tieto modely, ako aj jedinečný predvádzací automobil Enyaq Coupé Respectline, budú vystavené na dvoch miestach konania šampionátu v Prahe a Ostrave a ich okolí.

Okrem toho Škoda Auto pozýva fanúšikov, aby si vyskúšali svoje hokejové schopnosti v rôznych aktivitách, a ponúka aj možnosť zapojiť sa do diania online. 

Martin Jahn, člen predstavenstva spoločnosti Škoda Auto pre predaj a marketing, hovorí: „Partnerstvo medzi Majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji IIHF a spoločnosťou Škoda Auto sa datuje od roku 1993 a návrat do Českej republiky po deviatich rokoch robí tohtoročné podujatie pre nás ešte výnimočnejším. Keď sa tu turnaj konal naposledy v roku 2015, prišlo sa na zápasy pozrieť rekordných viac ako 741 000 fanúšikov. Televízna sledovanosť viac ako jednej miliardy divákov tiež prekonala predchádzajúce maximá. Vzhľadom na význam a nadšenie pre český národný šport sme pripravení poskytnúť fanúšikom nezabudnuteľný zážitok naživo aj v digitálnej podobe.“ 

Rekordné partnerstvo od roku 1993 

ŠKODA AUTO prvýkrát podporila Majstrovstvá sveta IIHF v ľadovom hokeji v roku 1992, najprv ako partner v oblasti mobility. O rok neskôr sa automobilka stala oficiálnym hlavným sponzorom súťaže a odvtedy ním zostala. Český výrobca je tak oficiálnym hlavným sponzorom Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji IIHF už 31 rokov, a spoločnosť je tak zapísaná v Guinnessovej knihe rekordov ako najdlhší hlavný sponzor v histórii športových majstrovstiev sveta. Tohtoročný hokejový turnaj sa uskutoční od 10. do 26. mája v Prahe a Ostrave. Počas zápasov bude logo Škoda Auto dominovať stredovému kruhu na ľadovej ploche a automobilka bude prezentovať svoje modely priamo v športových halách a na ďalších miestach v okolí štadiónov. Okrem toho český výrobca opäť dodá krištáľovú trofej navrhnutú Škoda Design, ktorá bude udelená na záverečnom ceremoniáli 26. mája najcennejšiemu hráčovi šampionátu.

Dynamické modely v službách jednej z najrýchlejších športových disciplín

Počas celého šampionátu bude organizátorom k dispozícii celkovo 45 vozidiel Škoda vo farbách majstrovstiev sveta. Vozový park tvoria modely Kodiaq a Superb Combi novej generácie a plne elektrické kupé Enyaq RS. Fanúšikovia ľadového hokeja môžu vozidlá Škoda vidieť aj na rôznych ďalších miestach v okolí štadiónov v Prahe a Ostrave. Počas šampionátu bude k videniu aj unikátny predvádzací automobil Enyaq Coupé Respectline. Svojimi výnimočnými prvkami exteriéru a interiéru zdôrazňuje základné hodnoty spoločnosti Škoda Auto, ktorými sú rozmanitosť, rovnosť, spravodlivosť a inklúzia. 

Majstrovstvá sveta na dosah vďaka Škoda Auto 

Fanúšikovia ľadového hokeja môžu zažiť majstrovstvá sveta spolu so Škoda Auto vďaka kampani Game On: automobilka zriadila v oboch hostiteľských mestách špeciálne fanúšikovské zóny, kde si návštevníci môžu vyskúšať alebo zlepšiť svoje hokejové zručnosti alebo sledovať zápas spolu s ostatnými fanúšikmi. Okrem toho sa návštevníci môžu zapojiť do rôznych súťaží a vyhrať originálne dresy Škoda a ďalšie ceny.  Škoda Auto je tiež exkluzívnym partnerom aplikácie IIHF, ktorá poskytuje priebežné výsledky a podrobné štatistiky jednotlivých zápasov a celého turnaja. Jej súčasťou sú aj online notifikácie o góloch, vďaka ktorým môžu fanúšikovia ľadového hokeja sledovať každý zápas, nech sú kdekoľvek.

Čítať ďalej Zobraziť menej