kodiaq

Škoda Kodiaq teraz ako plug-in hybrid s dojazdom 100 km!

Electrické vozidlá 6 Jul 2023 , by
Arval Slovakia

Škoda Kodiaq je jedným z najúspešnejších modelov v globálnom portfóliu značky Škoda. Doteraz sa ho predalo takmer 792 000 kusov v celkovo 60 krajinách.

Druhá generácia modelu Kodiaq sa vyznačuje aj novou koncepciou interiéru s dotykovým displejom s uhlopriečkou až 12,9″, voličom prevodovky po novom umiestneným na stĺpiku riadenia pod volantom, manuálnym a digitálnym ovládaním a stredovou konzolou, ktorá má jednoduchý čistý vzhľad.

Ponuka motorov zahŕňa dva benzínové a dva naftové motory, ktoré pokrývajú výkonové spektrum od 110 kW do 150 kW. Po prvýkrát sa Kodiaq predstaví aj v plug-in hybridnej verzii, ktorá ponúka elektrický dojazd viac ako 100 km. Bezpečnostná výbava je opäť špičková a pýši sa napríklad svetlometmi Matrix-LED druhej generácie a ešte pokročilejšími asistenčnými systémami.

1

Na palube sú aj nové Simply Clever prvky, ako napríklad odkladací priestor v zadnej časti stredového tunela s držiakom na poháre a chladený dvojitý Phone Box, ktorý umožňuje nabíjať dva mobilné telefóny súčasne.

Škoda Kodiaq iV, prvá plug-in hybridná verzia v tomto modelovom rade, ponúka aj maximálny kombinovaný výkon 150 kW a elektrický dojazd viac ako 100 km. Výkon sa prenáša na predné kolesá prostredníctvom šesťstupňovej prevodovky DSG.

Vysokonapäťový akumulátor má kapacitu 25,7 kWh a poskytuje čisto elektrický dojazd viac ako 100 km a podporuje nabíjanie striedavým prúdom s výkonom 11 kW z wallboxov a nabíjacích bodov. Ešte rýchlejšie možno batériu dobíjať jednosmerným prúdom s maximálnym výkonom 50 kW na rýchlonabíjacích staniciach.

Technickou novinkou je benzínový motor 1,5 TSI s výkonom 110 kW, ktorý po prvýkrát prináša do modelu Kodiaq mild-hybridnú technológiu. Oba hybridné motory pochádzajú z novej generácie motorov EA 211 evo2, pracujú v úspornom Millerovom cykle a využívajú turbodúchadlo s variabilnou geometriou lopatiek. Motor 1,5 TSI s mild-hybridnou technológiou je vybavený aj najnovšou generáciou systému automatického odpojenia valcov ACT+.

Čítať ďalej Zobraziť menej