Všetky vozidlá Peugeot budú ponúkať umelú inteligenciu ChatGPT

Electrické vozidlá 9 Jul 2024 , by
Arval Slovakia

Teraz prichádza ďalšia fáza, ktorá zavedie ChatGPT do celého produktového radu Peugeot. Zároveň sa rozširuje počet krajín, v ktorých môžu klienti túto technológiu využívať, vrátane Českej republiky.

Systém ChatGPT, zabudovaný do legendárneho systému i-Cockpit® a aktivovaný prostredníctvom hlasového asistenta "OK PEUGEOT", odpovedá na všetky otázky a ponúka širokú škálu inovatívnych služieb.

Významný hráč v oblasti inovácií

Značka Peugeot dlhodobo zohráva významnú úlohu v oblasti inovácií pre vodiča aj posádku. Nie je tomu inak ani v prípade zavádzania umelej inteligencie. Aj v tejto oblasti je Peugeot priekopníkom.

Po testovaní funkcie ChatGPT počas úspešnej pilotnej fázy, do ktorej sa od začiatku tohto roka zapojilo viac ako 10 000 zákazníkov, ponúka Peugeot generatívnu umelú inteligenciu pre všetky svoje modelové rady.

Peugeot zavádza ChatGPT do všetkých svojich modelov najnovšej generácie vybavených hlasovým ovládaním. Týka sa to týchto modelov Peugeot: 208, 2008, 308, 308 SW, 408, 508, 508 SW2, Rifter, Traveller, Partner a Expert. Nové modely Peugeot 3008 a 5008 sa pridajú neskôr v tomto roku.

Umelá inteligencia ChatGPT sa bude ponúkať vo všetkých modeloch Peugeot na 17 európskych trhoch a v 12 jazykoch. K dnešnému dňu sú najväčšími európskymi trhmi značky Francúzsko, Taliansko, Nemecko, Portugalsko, Rakúsko, Španielsko a Spojené kráľovstvo. Do konca júla bude ChatGPT k dispozícii aj v Belgicku, Českej republike, Dánsku, Írsku, Luxembursku, Holandsku, Nórsku, Poľsku, Švédsku a Švajčiarsku. 

Služba ChatGPT je určená pre nové vozidlá aj pre existujúcich zákazníkov, ktorí k nej majú prístup prostredníctvom aktualizácie "over the air" bez potreby návštevy predajcu.

ChatGPT je súčasťou balíka Connect Plus alebo je k dispozícii na objednávku ako funkcia na požiadanie pre zákazníkov, ktorí si svoje vozidlo zakúpili pred zavedením tohto balíka.

Peugeot i-Cockpit®: jednoduchý a intuitívny prístup k službe ChatGPT

Generatívnu umelú inteligenciu ChatGPT, ktorá sa stáva súčasťou systému Peugeot I-Cockpit®, vyvinula spoločnosť OpenAI. Tento chatbot dokázal obsiahnuť obrovské množstvo údajov, aby ich mohol sofistikovaným, presným a efektívnym spôsobom poskytnúť svojim používateľom.

Interakcia s ChatGPT prebieha prostredníctvom palubného hlasového asistenta v systéme Peugeot i-Cockpit®. Stačí povedať "OK PEUGEOT" a sformulovať dotaz, aby sa spustil ChatGPT.

Praktické služby a zábava na spríjemnenie každej cesty

ChatGPT dokáže odpovedať na rôzne zložité otázky a viesť konverzáciu. Napríklad, ak prídete do mesta, môžete ho požiadať, aby vám poradil, ktoré pamiatky navštíviť, potom vám povie o histórii týchto miest a nakoniec, ak si to želáte, vás k jednej z nich navedie pomocou navigačného systému vozidla.

Zavedením umelej inteligencie ChatGPT do svojich vozidiel Peugeot prináša revolúciu v hlasových príkazoch, pretože umožňuje interaktívne, plynulo a intuitívne odpovedať na akúkoľvek otázku na akúkoľvek tému.

ChatGPT však dokáže oveľa viac než len odpovedať na otázky. Dokáže napríklad vymyslieť kvíz. V priebehu niekoľkých sekúnd dokáže umelá inteligencia poskytnúť hodiny zábavy na dlhých cestách.

Čítať ďalej Zobraziť menej