citron c4x

Citroën C4 X: Francúzska spojka

Electrické vozidlá 13 Jul 2023 , by
Arval Slovakia

Francúzske autá mali vždy šarm, ktorý dokázal okamžite zaujať. To platí i o najnovšom prírastku do stajne Citroënu - modeli C4 X. Automobilka, ktorá sa teší koncernovej ochrane Stellantisu, sa môže smelo obzrieť do svojej histórie a so vztýčenou hlavou byť hrdá na svoj odkaz. „Céštvorixka“ je z hľadiska svojho vizuálneho vzhľadu hybridom. Vozidlo je označované ako crossover, pretože v sebe snúbi  siluetu fastbacku s robustnosťou SUV. Na Slovensku vozidlo propaguje profesionálny cyklista a trojnásobný majster sveta Peter Sagan. 

1

C4 X sa v otázke bezpečnosti dokáže smelo vyrovnať švédskemu Volvu. V duchu dnešnej doby totiž ponúka dvadsať systémov, ktoré asistujú vodičovi a sú nápomoc- né v rade bežných dopravných situácií. Za všetky spomeniem pomocníka pri rozjazde do kopca, systém núdzového brzdenia, parkovacieho asistenta či 360° vtáčí pohľad na vozidlo. To všetko je dnes v podstate štandardom.

2

Vozidlo  je  samozrejme  k  dispozícii i s elektrickým pohonom, avšak spaľovák je spaľovák. A C4 X môže mať pod kapotou  trojvalcovú  benzínovú tisícdvestovku s výkonom 74 kW alebo dospelejších 96 kW. Dostať je i naftová tisícpäťstovka s osemstup- ňovým automatom. Všetky tri varianty sa pýšia priemernou spotrebou pod šesť litrov a emisiami do 130 gramov na kilometer. Tento citroën je tak trochu „chytrou horárkou“ –  ani sedan, ani SUV a ani tak úplne kupé. Avšak na automo- bilový trh prináša vzruch a poetiku vlastnú francúzskym vozidlám.

3

Typ motora: preplňovaný zážihový trojvalec

Max. výkon: 75 kW/102 k

Kapacita akumulátora: 184 km/hod

Objem batožinového priestoru: 510 / 1360 l

Spotreba kombinovaná: 5,3 l/100 km

Emisie CO2: 120 g/km

Citroën C4X PureTech 100 S&S Feel

Mesačné náklady na full service leasing: 315,12 € bez DPH (nájazd15 000 km ročne, zmluva na 48 mesiacov

 

 

 

Čítať ďalej Zobraziť menej