Maserati GranCabrio Folgore - 100% elektrický kabriolet z Modeny

Electrické vozidlá 25 Apr 2024 , by
Arval Slovakia

V pondelok 15. apríla večer Maserati predstavilo „Made in Thunder“, predohru k elektrickému radu Folgore, novej 100 % elektrickej kapitole trojzubca značky, na prehliadke plnej energie. 

Prehliadku odštartoval strhujúci zvukový zážitok talianskeho umelca Maserati Dardusta, ktorý privítal západ slnka a ohlásil príchod novej éry s názvom Folgore. Potom vystúpila talentovaná talianska herečka Matilda De Angelis, ktorú sprevádzal veľký taliansky predstaviteľ sveta vedy, astrofyzik a komunikátor Edwige Pezzulli, hosť spoločnosti Maserati pri tejto výnimočnej príležitosti.

Otvorili podujatie a priblížili ranú históriu značky Motor Valley, ktorá tento rok oslavuje 110 rokov fascinujúcej a bohatej motoristickej a pretekárskej histórie. Bolo to v deň výročia narodenia najväčšieho génia, ktorý kedy žil, Leonarda da Vinciho, v deň, keď sa oslavuje národný sviatok Made in Italy. 

Umelecké a tvorivé pohnútky toskánskeho vedca, vynálezcu a umelca a povestná dokonalosť produktov vyrábaných v Taliansku sa stali impulzom, ktorý Maserati prijalo za svoj, aby vstúpilo do novej éry značky. Folgore, plne elektrický modelový rad značky z Modeny, je vlajkonosičom talianskej technológie na celom svete. 

Svetová premiéra vozidla, ktoré prevzalo vedúcu úlohu v elektrickej ére Maserati, sa potom odohrala na pódiu s rovnakou intenzitou ako hrom: Maserati GranCabrio Folgore, kabriolet 100 % vyrobený v Modene a 100 % elektrický.

GranCabrio Folgore je prvý 100 % elektrický kabriolet v luxusnom segmente a najrýchlejší na trhu. Po GranTurismo Folgore, prvej plne elektrifikovanej ikone značky, a Grecala Folgore, prvom 100 % elektrickom SUV v histórii značky, dopĺňa nové Maserati s otvorenou strechou súčasnú plne elektrickú ponuku spoločnosti z Modeny.

Prehliadka pokračovala príhovormi Klausa Busseho a Davideho Grassa. Šéf dizajnu Maserati viedol publikum na objavnú cestu za krásou a dušou modelu GranCabrio Folgore, ktorý sa pri svojej premiére pýšil exkluzívnou farbou Liquid Rose Gold, plátennou strechou Titan Grey a sofistikovaným interiérom Denim and Ice s kontrastným prešívaním - klenotom personalizačného programu Maserati Fuoriserie.

Hovoril o charakteristických vlastnostiach vozidla, od jeho podmanivého dizajnu a úžasného výkonu až po nezameniteľný zvukový podpis Folgore a neuveriteľné technické špecifikácie odvodené od vozidiel Formuly E, ktoré zdieľa so sériovou výrobou Maserati. 

Generálny riaditeľ spoločnosti Maserati potom spolu s vývojovým tímom rodiny Maserati prevzal vedenie prehliadky a na záver sa poďakoval hosťom za to, že prišli a stali sa svedkami novej elektrickej budúcnosti Maserati.

Čítať ďalej Zobraziť menej