Nová zbraň pre agenta 007? Prvýkrát musí naháňať zloduchov v elektromobile

Zaujímavosti 30 Jan 2024 , by
Arval Slovakia

Verejnosť zatiaľ netuší, kto bude ďalším hercom v úlohe najlepšieho agenta MI6 Jamesa Bonda, ale máme predstavu o type vozidla, na ktorom by mohol jazdiť, aby sa vyhol zloduchom počas svojich dobrodružstiev.

James Bond vždy vlastnil Aston Martin

Séria filmov Iana Fleminga o Jamesovi Bondovi prežila britského spisovateľa a stala sa jednou z najúspešnejších filmových sérií všetkých čias. Od prvej filmovej adaptácie Flemingovho románu Dr. No z roku 1958 sme v úlohe agenta 007 videli šesť rôznych hercov. Posledné kapitoly bondovskej ságy v podaní Daniela Craiga boli oveľa odvážnejšie a akčnejšie ako predchádzajúce verzie a jeho 15-ročné pôsobenie v úlohe britského špióna sa skončilo doslova explóziou.

Hoci spoločnosť Eon Productions, ktorá je zodpovedná za väčšinu bondoviek, a distribútor MGM zatiaľ verejne neprezradili, kto bude ďalším Jamesom Bondom, táto úloha bude určite žiť ďalej, keďže posledné filmy boli jasnými kasovými trhákmi a napriek inflácii zaznamenali jedny z najvyšších finančných úspechov.

Bude ďalší Aston Martin elektrický?

Samozrejme, keď sa agent 007 vráti na strieborné plátno, môžete očakávať martini, krásne dámy a veľa naháňačiek. Keďže je agentom MI6 v tajnej službe Jej Veličenstva, je tiež samozrejmé, že 007 bude jazdiť na vozidle vyrobenom v Spojenom kráľovstve. Sám Fleming napísal, že Bondova postava kedysi koketovala so svetom automobilových pretekov, takže špión mal vždy záujem o extrémne výkonné autá. Kým vo Flemingových prvých troch románoch jazdil agent na Aston Martin DB Mark III, v prvej filmovej adaptácii sa objavil model DB5, ktorý sa na plátno vrátil v roku 2021 vo filme Nie je čas umierať.

Aston Martin bol jasnou voľbou vo viac ako polovici z 25 existujúcich bondoviek a je značkou jednoznačne spojenou s medzinárodným superšpiónom. Teraz sa zdá, že tento trend bude pokračovať aj v budúcnosti a na základe informácií od generálneho riaditeľa spoločnosti Lucid Petra Rawlinsona by sa pomocníkom Jamesa Bonda mohol stať elektrický Aston Martin poháňaný technológiou Air Sapphire spoločnosti Lucid.

1

Šéf spoločnosti Lucid sa podelil o zaujímavé novinky

Počas slávnostného prestrihnutia pásky pri príležitosti začiatku druhej fázy výroby vo výrobnom závode AMP-1 v Arizone bol generálny riaditeľ spoločnosti Lucid Motors v dobrej nálade. Po tom, ako podrobne informoval o pripravovanom SUV Gravity a o pripravovanom elektromobile strednej triedy, sa Rawlinson s publikom podelil o pikantnú novinku týkajúcu sa dlhodobého strategického partnerstva so spoločnosťou Aston Martin, ktoré bolo oznámené v júni minulého roka.

V rámci dohody bude spoločnosť Lucid Motors dodávať vlastnú technológiu elektrického pohonu Air Sapphire vrátane vysoko výkonnej dvojmotorovej jednotky, technológie batérií a nabíjacieho systému Wunderbox. Všetky komponenty sa budú vyrábať vo výrobnom závode spoločnosti Lucid Motors a potom sa budú dodávať do zahraničia britskej automobilke.

V nadväznosti na vzájomné partnerstvo Aston Martin oznámil, že využije technológiu spoločnosti Lucid na pomoc pri uvedení vlastného 100 % elektrického modelu, ktorý by mal byť k dispozícii v roku 2025. Práve preto si Peter Rawlinson myslí, že za volantom jedného z týchto výkonných elektromobilov by sme mohli vidieť ďalšieho Jamesa Bonda.

Čítať ďalej Zobraziť menej