Nové Mitsubishi ASX má zabudované aplikácie od Google

Electrické vozidlá 2 May 2024 , by
Arval Slovakia

Mitsubishi Motors predstavuje nový model ASX s vylepšenou konektivitou a modernizovaným vzhľadom. Súčasťou prednej časti nového ASX je "Dynamický štít" - kľúčový prvok DNA dizajnu značky s dôrazom na charakter vozidla SUV. Dôraz sa kladie na úsporu paliva a jazdné vlastnosti s najnovšími technológiami pohonu vrátane plne hybridného (HEV) a mild-hybridného pohonu.

1

Nové ASX (skratka pre "Active Sports X-over") predstavuje pokročilú informačno-zábavnú technológiu na špičke triedy a mobilné aplikácie vrátane zabudovaných služieb Google. Prostredie vyvinuté Automotive Alliance prispieva k najlepšiemu možnému používateľskému zážitku a upevňuje pozíciu vozidla v centre kľúčového európskeho segmentu B-SUV.

1,0-litrový preplňovaný benzínový motor

Základnou pohonnou jednotkou je vyspelý 1,0-litrový benzínový trojvalcový motor s turbodúchadlom. Agregát 1,0 l MPI-T je spojený so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a vďaka výkonu 67 kW a krútiacemu momentu 160 Nm poskytuje solídne jazdné vlastnosti. Jazdné schopnosti vo všetkých situáciách sú podporené úspornou prevádzkou so spotrebou paliva 5,7 l/100 km a emisiami CO2 len 130 g/km.

Preplňovaný 1,3-litrový benzínový motor s priamym vstrekovaním paliva / Mild-Hybrid

Preplňovaný benzínový motor 1,3 l DI-T s priamym vstrekovaním paliva a integrovaným mild-hybridným systémom využíva remeňom poháňaný štartér/generátor v spojení s 12 V lítium-iónovou batériou na rekuperáciu energie pri spomaľovaní a brzdení alebo na jej využitie ako elektrického posilňovača motora.

3

Pohonná jednotka môže byť spojená so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou alebo sedemstupňovou automatickou prevodovkou s dvoma spojkami (7DCT). Motor v kombinácii s manuálnou prevodovkou dosahuje maximálny výkon 103 kW /260 Nm alebo 116 kW /270 Nm v prípade prevodovky 7DCT. Spotreba paliva a emisie CO2 sú 5,7 l/100 km a 130 g/km, resp. 5,8 l/100 km a 132 g/km v prípade automatickej prevodovky.

Hybrid s objemom 1,6 l

Záujemcovia o nové ASX, ktorí chcú ešte vyššiu spotrebu paliva a nižšie emisie, nepochybne privítajú nové plne hybridné pohonné ústrojenstvo (HEV). Táto technológia kombinuje 1,6-litrový benzínový agregát s dvoma elektromotormi a viacrežimovou automatickou prevodovkou. Agregát s výkonom 105 kW poskytuje dokonalú rovnováhu medzi výkonom a hospodárnosťou.

Záruka kvality Mitsubishi

Tak ako na všetky vozidlá Mitsubishi Motors predávané v Európe, aj na nové ASX sa vzťahuje tzv. záruka kvality Mitsubishi, ktorá zahŕňa:

  • päťročnú továrenskú záruku (s obmedzením na 100 000 km)
  • 12-ročnú záruku proti hrdzaveniu karosérie
  • osemročnú záruku na batériu pohonného ústrojenstva (s obmedzením na 160 000 km)
  • osemročnú záruku na kapacitu batérie (obmedzenú na 160 000 km)
  • až 15 rokov asistenčnej pomoci ("MAP")

 

 

Čítať ďalej Zobraziť menej