DF4C23C3

Pokles predaja áut už pociťuje aj biznis s operatívnym leasingom

Business novinky 19 Mar 2021 , by
ARVAL

S poklesom predaja nových áut nebojujú len ich priami predajcovia, ale už aj poskytovatelia operatívneho leasingu. Avšak, kým začiatkom roka si kúpilo nové vozidlo o vyše 50 percent Slovákov menej ako rok predtým, poskytovatelia operatívneho leasingu až takýto prepad nepocítili. Novým zákazníkom totiž Arval Slovakia, čo je líder trhu operatívneho leasingu u nás, dodal zhruba o 13 percent menej automobilov ako plánoval.

 

„Aktuálne počítame s tým, že sa situácia môže ešte zhoršiť. Nasvedčujú tomu vývoj koronakrízy, ako aj aktuálne čísla vývoja produkcie v našom biznise,“ vraví Michal Duška, obchodný riaditeľ spoločnosti Arval Slovakia. Ide o spoločnosť, ktorá svoje služby ponúka ako kľúčovým firmám nášho hospodárstva, tak aj menším podnikateľom.

 

A hoci Arval Slovakia aktuálne zápasí s poklesom produkcie, na strane druhej eviduje rast vozového parku. Spoločnosť totiž prenajala počas minulého roka takmer 8-tisíc vozidiel, čo predstavuje medziročný rast o 4,7 percenta. Tieto výsledky sú dôkazom toho, že si Slováci čoraz viac uvedomujú benefity operatívneho leasingu.

 

Faktom je, že operatívny leasing šetrí čas, ale aj financie. Medzi najvýraznejšie plusy operatívneho leasingu, pri ktorom si auto nekupujete, ale len prenajímate, sa radí to, že vám odpadnú starosti so zložením akontácie, ale aj riziká súvisiace so servisom, údržbou, opravami, poistením, náhradnými vozidlami, či pracovným zaťažením, na ktoré by podnikatelia inak musia zamestnať ďalšie pracovné sily. Operatívny leasing síce dlho bojoval s mýtmi, že je drahý, faktom však je, že sa služba Arval Slovakia za vozidlo nižšej kategórie môže pohybovať už na úrovni 150 EUR mesačne. 

Čítať ďalej Zobraziť menej