Nový Lexus LBX: o triedu vyšší luxus s precíznym prevedením

Electrické vozidlá 16 May 2024 , by
Arval Slovakia

Môžete si vybrať medzi možnosťami Elegant, Relax, Emotion a Cool. Každá z nich evokuje iný charakter prostredníctvom farebných variácií a vzhľadu čalúnenia a dekoratívnych prvkov. V súlade s dnešnými ekologickými prioritami si môžete objednať interiér z vegánskej kože ako alternatívu na dotyk príjemnej kože Ultrasuede alebo exkluzívnej kože L-aniline, materiálu, ktorý bol predtým exkluzívny pre limuzínu LS.

1

Zároveň je v ňom cítiť prémiovú ležérnosť, ktorá odráža vkus moderných zákazníkov. V súlade s dôrazom na individualizáciu majú zákazníci väčší výber ako kedykoľvek predtým. Odklon od tradičnej štruktúry modelových tried, dôraz sa kladie na štýl a zmyslovú príťažlivosť. 

Výhľad ako z SUV, sedenie ako v sedane

Vďaka nízko posadenej palubnej doske a širokému čelnému sklu má vodič veľkolepý výhľad, ktorý je charakteristický pre SUV, a zároveň sedí skôr ako v sedane.  K tomu prispieva koncepcia Tazuna, ktorá zabezpečuje, že ovládacie prvky a zdroje informácií možno používať s minimálnym pohybom rúk a očí, čo umožňuje vodičovi sústrediť sa na cestu pred sebou. Tvar a uhol volantu a poloha pedálov boli presne určené, zatiaľ čo 12,3-palcový plne digitálny prístrojový displej sa dá vzhľadovo a obsahovo prispôsobiť preferenciám alebo prioritám vodiča počas jazdy. K dispozícii je aj head-up displej pre ešte bezpečnejšiu a pohodlnejšiu jazdu.

Plynulý a intuitívny používateľský zážitok poskytuje aj multimediálny systém Lexus Connect, ovládaný prostredníctvom centrálneho 9,8-palcového dotykového displeja alebo hlasového ovládania, ktorý dokáže reagovať na požiadavky konverzačným štýlom v angličtine. Pozornosť venovaná detailom zahŕňa aj zabezpečenie ľahko použiteľných fyzických spínačov audiosystému a klimatizácie.

Mäkké materiály a, samozrejme, Takumi

Pohodlie zvyšujú materiály s mäkkým povrchom na dotyk vrátane čalúnených bokov stredovej konzoly. Vplyv remeselného spracovania Lexus Takumi a tradičnej japonskej estetiky sa prejavuje aj v novom čalúnení Tsuyasumi s povrchovou úpravou vo farbe dreveného uhlia a voliteľným prešívaním čalúnenia v štýle Tatami.

Model LBX ponúka aj množstvo ďalších prestížnych prvkov. Napríklad inteligentný systém Lexus Climate Concierge nepretržite optimalizuje zdroje vykurovania a vetrania pre každého cestujúceho a k dispozícii je prémiový audiosystém Mark Levinson s 13 reproduktormi navrhnutý špeciálne pre interiér tohto modelu. K dispozícii sú aj elektricky ovládané zadné dvere, ktoré umožňujú ľahký prístup do dobre dimenzovaného batožinového priestoru, do ktorého sa pod jeho kryt zmestia dva 75-litrové kufre.

Na českom trhu sa cena modelu Lexus LBX začína na 699 000 Kč vrátane DPH. Sk a je už k dispozícii u všetkých predajcov značky Lexus.

Čítať ďalej Zobraziť menej