408new

PEUGEOT 408 Príťažlivý z každého uhla

Electrické vozidlá 11 Apr 2023 , by
Arval Slovakia

S eleganciou leva

Výrazný tvar úplne nového modelu PEUGEOT 408 vyniká na cestách svojou dynamickou a inšpiratívnou karosériou typu fastback. Má zvýšenú svetlú výšku, ale zároveň zníženú celkovú výšku, vďaka čomu dostáva výrazne športový vzhľad a aerodynamické vlastnosti. Jeho línie sú ostré, maska chladiča je v rov- nakej farbe ako karoséria, aby dokonale ladila s prednou časťou a hrdo sa pýši novým emblémom PEUGEOT s hlavou leva. Nečakaným prekvapením je obrátený prelis zadného nárazníka, čo dodáva jeho profilu výrazný vzhľad.

Neprehliadnuteľný

Technológia Matrix LED umožnila navrhn- úť ultratenké svetlomety a zároveň zaručiť veľmi vysoký výkon. Svetlomety spoluvytvárajú rozhodný vzhľad nového modelu 408. Svetelný podpis sa smerom nadol rozširuje o dva pásy LED v tvare tesákov, ktoré sa vnárajú do nárazníka.

Jazda snov

Pôžitok z jazdy je súčasťou DNA novej 408 s príkladnou priľnavosťou k vozovke, so špičkovým jazdným komfortom, svynikajúcim potešením z jazdy a s per- fektnou ovládateľnosťou v meste.

nabijanie

Všetko pre vodiča

Peugeot i-Cockpit® najnovšej generácie s kompaktným volantom s ovládacími prvka- mi integrovanými do volantu, 3D prístrojový panel s 10“ digitálnym displejom a 10“ HD centrálnym dotykovým displejom ponúka vysokokvalitnú ergonómiu a prístup k najnovším technológiám. Súčasťou systému sú plne konfigurovateľné prepínače i-toggles, usporiadané pod centrálnou obrazovkou ako otvorená kniha. Každý i-toggle predstavu- je dotykovú skratku, ktorú si viete nastaviť podľa seba a ovládať tak napríklad nastavenie klimatizácie, telefónneho kontaktu, rádio-stanice alebo spúšťať obľúbenú aplikáciu.

Prekvapujúco priestranný

Nový Peugeot 408 ponúka dostatok priestoru pre vodiča aj cestujúcich v prvom aj dru- hom rade. Veľkorysý je aj odkladací priestor na stredovej konzole a samotný batožinový priestor s objemom 536 litrov, ktorý mož- no po sklopení operadiel zadných sedadiel zväčšiť až na 1 611 litrov.

 

Vidí všetko

Asistenčné systémy vodiča využívajú údaje zo 6 kamier a 9 radarov pre väčší pokoj a bezpečnosť. Ich súčasťou môže byť aj adaptívny tempomat s funkciou Stop and Go, funkcia nočného videnia Night Vision, ktorá upozorňuje na zvieratá, chodcov, alebo cyklistov počas nočnej jazdy, systém sledovania mŕtveho uhla s predĺženým dosahom a funkcia Rear Traffic Alert, ktorá upozorňuje na možné nebezpečenstvo pri cúvaní.

priestor

Poháňaný modernosťou

Ponuka motorov poháňajúcich PEUGEOT 408 zahŕňa dve plug-in hybridné verzie s výkonmi 180 a 225 koní (133 a 165 kW), ako aj benzínovú verziu s výkonom 130 koní (96 kW). Všetky tri sa spájajú s 8-stupňovou automatickou prevodovkou EAT8. Plne  elektrická  verzia  bude  nasledovať v druhom polroku 2023.

Pripojte sa, prosím

Nový model PEUGEOT 408 ponúka zážitok z konektivity na veľmi vysokej úrovni. Jeho nový informačno-zábavný systém je ergonomický a intuitívny. Vodič si môže definovať a vytvoriť svoj vlastný displej, atmosféru a preferencie nastavení. V systéme je možné uložiť až osem rôznych profilov.

Čítať ďalej Zobraziť menej