cross_toyota

Potrebujete firemné alebo rodinné auto ihneď? Ideálne bezpečné a úsporné SUV? Tak potom je tu Toyota Corolla Cross

Zaujímavosti 6 Dec 2022 , by
Arval Slovakia

Toyota Corolla Cross spája praktickosť SUV,  hybridný pohon, bezpečnosť a hlavne do‑  stupnosť na trhu. Corolla Cross model,  ktorý ocení nielen firemná klientela, ale rovnako tak aj rodiny s deťmi, prípadne ak‑  tívne žijúci ľudia. Miesta je tu dosť a jazda zaručene pohodlná.

Hybridný pohon

No Corolla Cross je vybavená hybridnou  technológiou 5. generácie. Hybrid tu znamená 4valcový benzínový motor buď na prednej náprave, alebo na oboch  nápravách v prípade verzie 4x4. Voliteľný  inteligentný pohon všetkých kolies (AWD‑i)  prináša istotu mobility za každých podmienok, a tak s nezaskočí ani zlé počasie, ani  náročnejší terén. Hybridný pohon modelu Toyota Corolla  Cross je, ako sme pri značke Toyota  zvyknutí, bez nutnosti dobíjania. Nemusíte  teda hľadať žiadne nabíjacie stanice ani si  vybavovať zmluvy s ich prevádzkovateľmi.  Nabíjanie je autonómne, čo znamená, že vodič sa o nič nestará, všetko riadi elek‑  tronika počas jazdy. Priemerná spotreba  paliva modelu Corolla Cross je 5,9 l/100 km  a napriek vyššiemu výkonu motora auto  generuje nižšie emisie CO₂.

Prepracovaný interiér

V interiéri zaujme 12,3‑palcový digitálny  prístrojový panel so zobrazením údajov  o prevádzke auta. V strede predného panelu je 10,5‑palcový dotykový displej. V plnej  výbave ponúkne Corolla Cross bezdrôtový  Apple CarPlay, káblo Android Auto, ale aj  cloudovú navigáciu, informácie o udalostiach na trase, 3D mapy miest, predpoveď  počasia a pod. Aktualizácie sa vykonávajú  automaticky. Využiť môžete aj mobilnú aplikáciu MyT, pomocou ktorej si viete kontrolovať stav vozidla a aj ovládať jednotlivé  funkcie a nastavenia automobilu. Druhý rad sedadiel ponúka bohatý priestor pre hlavu i nohy pasažierov. K dispozícii je aj  samostatný výduch ventilácie a držiaky na nápoje. Vzadu je batožinový priestor s objemom 425 litrov.

Bezpečnosť na prvom mieste

Systém T‑Mate kombinuje bezpečnostný  balík Toyota Safety Sense s ďalšími aktívnymi asistenčnými systémami riadenia a parkovania. K dispozícii je tak sledovanie slepého uhla, automatické ovládanie diaľkových svetiel, panoramatické zobrazovanie okolia auta a parkovací asistent vrátane systému poloautonómneho parkovania Toyota Teammate. Corolla Cross aj systém na sledovanie chodcov a cyklistov pri odbočovaní, sledovanie protiidúcich vozidiel a podPri jazde oceníte adaptívny tempomat, systém sledovania jazdných pruhov, roz‑  poznávanie dopravných značiek a systém  núdzového zastavenia vozidla. Corolla  Cross vás svetelným a zvukovým signálom upozorní na objekt prichádzajúci od  zadnej časti vozidla môže to byť chodec,  bicykel, motorka či auto. Úroveň pasívnej  bezpečnosti novej Corolly Cross zvyšuje  tuhá podvozková platforma GA‑C a nájdete tu aj nový stredový bočný airbag pre predné  sedadlá.

Toyota Corolla Cross sa na našom trhu  naozaj kúpiť, čo pri súčasnej kríze vôbec nie  je samozrejmosťou. Na výber je 8 farebných  odtieňov, a to so štandardným, perleťovým,  metalickým i špeciálnym lakom. Vyberáte si  tiež disky, čalúnenie (vrátane čiernej kože  pre edíciu Premiere Edition) a zaujímavé  aj balíky výbavy vrátane panoramatického  strešného okna.

clanok

Čítať ďalej Zobraziť menej