Tesla Cybertruck prichádza do Európy, ale len ako reklama

Bezpečnosť 9 May 2024 , by
Arval Slovakia

Od tohto týždňa do 7. júla bude Tesla Cybertruck vystavený na viac ako 100 miestach v 20 krajinách. Verejnosť si bude môcť vyskúšať toto už ikonické vozidlo a dozvedieť sa viac o jeho špecifikáciách, funkciách a inovatívnom dizajne. V Českej republike sa Cybertruck prvýkrát predstaví v Tesla Store Praha od 5. do 8. júna 2024. Miesta a podujatia Cyber Odyssey sú k dispozícii tu. Futuristický dizajn Cybertrucku čerpá inšpiráciu z kyberpunkovej estetiky, ktorá bola prezentovaná najmä vo filmoch Blade Runner a Špión, ktorý ma miloval. Jeho povrch je vyrobený z ultra tvrdej 30x za studena valcovanej nehrdzavejúcej ocele. To pomáha chrániť auto pred preliačinami a škrabancami. Špeciálne navrhnutý materiál z nehrdzavejúcej ocele chráni pred dlhodobou koróziou a poskytuje ochranu nad rámec priemyselných noriem.

Výkonný variant vozidla Cybertruck s názvom Cyberbeast zrýchli z 0 na 100 km/h len za 2,7 sekundy, pričom si zachováva stabilitu pri vysokej rýchlosti. Štandardné adaptívne vzduchové odpruženie umožňuje milisekundové nastavenie a optimalizuje jazdu a ovládateľnosť. Vďaka technológii steer-by-wire a riadeniu zadnej nápravy ponúka Cyberbeast ovládateľnosť športového vozidla a lepší polomer otáčania ako väčšina sedanov. V batožinovom priestore nájdete dve 120V zásuvky a jednu 240V zásuvku, aby ste sa mohli pripojiť kamkoľvek. Technológia Tesla Powershare po prvýkrát v histórii umožňuje obojsmerný prenos energie na nabíjanie akéhokoľvek zariadenia, iných elektrických vozidiel a dokonca aj napájanie vašej domácnosti prostredníctvom nabíjacieho portu. 

Dodávky sa začali v Severnej Amerike 

Tesla Cybertruck sa vyrába v závode Tesla Gigafactory v Austine v Texase. Dodávky zákazníkom sa začali začiatkom decembra 2023. Hoci nábeh výroby bude nejaký čas trvať, Tesla sa sústredí na Severnú Ameriku, ktorá je pre pick-upy hlavným objemovým trhom. Cybertruck v súčasnosti nie je dostupný v Európe a Tesla neoznámila konkrétny čas začiatku dodávok mimo Severnej Ameriky. Na každej zastávke programu Cyber Odyssey bude možnosť zakúpiť si na mieste merchandising zameraný na Cybertruck.

 

Čítať ďalej Zobraziť menej