Volkswagen ID.7 Tourer - prvé elektrické kombi koncernu

Electrické vozidlá 9 Nov 2023 , by
Arval Slovakia

Nový elektromobil Volkswagen ID.7 Tourer sa v Európe začne predávať v roku 2024 - s veľkorysým priestorom a vysokou účinnosťou. Volkswagen predstaví konečný dizajn v najbližších mesiacoch.

Volkswagen je celosvetovo jedným z najúspešnejších výrobcov automobilov s karosériou kombi. Volkswagen už viac ako 60 rokov ponúka praktické modely, ktoré sa doteraz nazývali Variant alebo Shooting Brake (v prípade modelu Arteon).

S novým modelom Volkswagen ID.7 Tourer značka Volkswagen zavádza nové označenie pre verziu kombi a po prvýkrát ním poskytuje aj konkrétnu perspektívu prvého plne elektrického kombi, ktoré oslávi svoju premiéru v roku 2024. 

1

Aerodynamická karoséria je najlepším základom pre dlhý dojazd. Extrémne aerodynamickým vozidlom Volkswagenu je už predstavený model ID.7 Limousine s koeficientom aerodynamického odporu cx = 0,23, ktorý teraz prichádza na európsky trh.

Takmer na rovnakej úrovni je aj súčiniteľ aerodynamického odporu pripravovaného modelu ID.7 Tourer: cx = 0,24. Napriek jedinečnej kamufláži "babie leto" už teraz možno vnímať eleganciu a dynamiku tvarov tohto variantu kombi.

Maskovacia fólia vychádza z viacvrstvového laku modelu ID.7 Fastback, ktorý Volkswagen predstavil na veľtrhu CES v Las Vegas začiatkom tohto roka. V súlade s aktuálnym ročným obdobím nesie maskovacia fólia variantu kombi motív "babieho leta". Kamufláž plynule zahŕňa QR kódy na zadnej časti.

Pri obsadení vozidla piatimi osobami poskytuje batožinový priestor objem až 545 litrov - meraný po výšku operadiel zadných sedadiel. Po ich sklopení sa takmer dvojmetrový batožinový priestor zväčší na 1 714 litrov.

Rovnako ako všetky modely rodiny ID. je aj nová karosárska verzia ID.7 založená na platforme MEB koncernu Volkswagen. Výhody tejto modulárnej platformy s krátkymi prevismi karosérie a dlhým rázvorom využíva aj interiér. Výsledkom je elegantné kombi vyššej triedy s mimoriadne veľkorysým vnútorným priestorom a ešte väčším batožinovým priestorom.

Rovnako ako ID.7, aj ID.7 Tourer bude Volkswagen vyrábať vo svojom závode v Emdene. Po modeli ID.4 je ID.7 druhým modelom na platforme MEB, ktorý sa bude vyrábať na severozápade Dolného Saska.

 

 

Čítať ďalej Zobraziť menej