VW ID.7 Passat budúcich dní

Electrické vozidlá 11 Jan 2024 , by
Arval Slovakia

Šiesty člen rodiny ID je nový sedan ID.7. Vo všetkých ohľadoch Passat budúcich dní. „Nový model zaujme našich zákazníkov po celom svete vďaka dlhému dojazdu, rýchlemu nabíjaniu, priestornému interiéru a intuitívnemu ovládaniu. Tento model tak predstavuje nové meradlo pre plne elektrické prémiové modely značky Volkswagen,“ stručne popísala elektrickú novinku wolfsburgskej automobilky Imelda Labbé, zodpovedná za marketing a predaj. ID.7 sa môže pochváliť veľkorysou priestorovou koncepciou a dlhým dojazdom. Pri premiére uvádzaných až 700 kilometrov výrobca následne korigoval na 621. Aj tak je to výsledok pre každodenné používanie veľmi slušný. To je pre variant s akumulátorom s kapacitou 82 kWh. Neskôr dorazí na trh ID.7 s kapacitou batérie 91 kWh, a ten už sľubovaných 700 kilometrov ponúkne. 

1

S modelom ID.7 Volkswagen opäť demonštruje výhody a všestrannosť svojej modulárnej platformy pre elektrický pohon (MEB). Vďaka krátkym previsom a dlhému rázvoru (2966 mm) ponúka elektrický sedan  priestorný  interiér s dostatkom miesta pre nohy cestujú- cich na zadných sedadlách. Tie predné, pomenované ergoActive, sú vyhrievané a s masážnymi funkciami. Inovatívnymi technológiami je ID.7 doslova prešpikovaný – head-up displej s funkciou rozšírenej reality, indukčné nabíjanie mobilných telefónov či veľké voliteľné panoramatické strešné okno s „chytrým sklom“, ktoré je možné prepínať medzi nepriehľadným a priehľadným nastavením dotykom alebo hlasovým ovládaním. Nový hlasový asistent IDA je schopný porozumieť prirodzenému jazyku, čo uľahčuje ovládanie vozidla

23

Veľký batožinový priestor pojme náklad s celkovým objemom až 532 litrov. Kompaktná pohonná   jednotka je umiestnená v zadnej časti vozidla a dosahuje výkon 210 kW (286 k) a 545 Nm. Navzdory dĺžke takmer piatich metrov je ID.7 prekvapujúco agilný s polomerom otáčania iba 10,9 metra.

Typ motora: synchrónny elektromotor s permanentnými magnetmi

Maximálny výkon: 210 kW (286 k)

Objem batožinového priestoru: 532 / 1714 l

Maximálna rýchlosť: 180 km/h

Maximálny dojazd: až 700 km

Spotreba energie: 14,2 kWh/100 km

Emisie CO2: 0 g/km

Čítať ďalej Zobraziť menej