moj elektryk dlaczego warto

KONIEC SPAĽOVACÍCH MOTOROV???

Electrické vozidlá 8 Jun 2022 , by
Arval Slovakia

 

Pre spoločnosť Arval, ako popredného svetového poskytovateľa služieb operatívneho leasingu a riešení mobility, predstavuje elektromobilita nielen nespochybniteľný trend súčasnosti, ale aj oblasť, kde chceme byť našim klientom radcom aj poskytovateľom komplexného riešenia. Vieme teda nielen vybrať vhodný model vozidla s ohľadom na potreby daného klienta, poskytnúť operatívny leasing na jeho financovanie, ale tiež zariadiť dobíjaciu stanicu doma či v práci a poskytnúť kartu na dobíjanie na verejnej dobíjacej infraštruktúre. 

Pozrime sa na riešenie od ARVAL SLOVAKIA detailnejšie:

enyaq

VÝBER VHODNÉHO ELEKTROMOBILU

Prvým krokom je výber samotného elektrického vozidla, ktoré vám bude najviac vyhovovať. Vieme, ako začať s prechodom  na elektrifikovanú flotilu áut a aké parametre vziať do úvahy pri výbere elektromobilu,  a radi vám s týmto procesom pomôžeme. Spoločnosť Arval dokáže v rámci svojich služieb pomôcť s výberom samotného vozidla, jeho prípadným zapožičaním na vyskúšanie v reálnej prevádzke, ako aj so všetkými  krokmi na ceste k zapojeniu elektrických  áut do firemnej flotily.

SLBY OPERATÍVNEHO LEASINGU

Pretože vieme, že elektrické autá nie pri  ich obstaraní práve nízkym výdavkom a roveň väčšina firiem radšej investuje prostriedky do rozvoja svojho podnikania, a nie  do nákupu firemných áut, ponúka Arval  služby operatívneho leasingu. V prípade ktorého, ako určite viete, vozidlo nevlastníte, ale  financujete iba rozdiel medzi obstarávacou cenou auta a jeho odhadovanou zostatkovou hodnotou rozloženou do vopred stanovenej doby leasingu. Financovanie dopĺňa  široké spektrum súvisiacich služieb, ako je komplexné poistenie vozidla, jeho servis,  zaistenie, uskladnenie a výmena pneumatík, asistenčné služby, náhradné vozidlo, úhrada všetkých zákonných daní a poplatkov a ďalšie. Navyše sa o vás ako klienta starajú skúsení Account Manageri a máte k dispozícii aplikáciu My Arval pre on-line správu  firemného vozového parku.

DOBÍJACIA STANICA

elektronabijacka

Keď máme k dispozícii elektrické vozidlo  vrátane všetkých súvisiacich služieb, je načase sa porozhliadnuť po tom, kde ho  budeme nabíjať. Otázku nabíjania teda treba začať riešiť hneď, ako sme sa rozhodli vozidlo objednať, nie keď si ho ideme  vyzdvihnúť k predajcovi.

Arval Slovakia v spolupráci s našimi partnermi, a to najväčšími poskytovateľmi nabíjacích staníc na Slovensku Greenway a ZSE Drivevám zabezpečí pohodlné dobíjanie automobilu všade po Slovensku, ako aj v celej Európe.

Na optimálne používanie elektromobilu  je vhodné mať možnosť ho nabíjať doma  či v práci, teda na miestach, kde vozidlo  obvykle dlhší čas stojí.  Zorientovať sa  v pomerne komplikovanej oblasti typov  nabíjacích staníc, nabíjacích výkonov,  dostupných príkonov, spôsobov merania elektriny a ďalších parametrov nie je  úplne ľahké. Preto Arval vybral v rámci  spolupráce dvoch partnerov, ktorí klientom s celou agendou zriadenia dobíjacej infraštruktúry v rámci firmy a domácnosti používateľov pomôžu. Poskytnú nielen  poradenstvo pred samotným výberom dobíjacích staníc, ale takisto pripravia návrh  na mieru vrátane sprievodných služieb, vykonajú kompletnú realizáciu, preškolia budúcich používateľov a budú vykonávať všetky pravidelné revízie.

Ako bolo povedané, dôležité je začať všetko riešiť s dostatočným časom predstihom pred dodaním elektrických vozidiel. Detaily inštalácie je nutné prebrať a odsúhlasiť si nielen s vybraným dodávateľom, ale prípadne  aj s majiteľom/správcom objektu, kde sa  bude vykonávať. Je potrebné dôkladne zvážiť  typ dobíjacej stanice s ohľadom na dostuppríkon a dobíjacie možnosti vozidiel.  Ďalej počty dobíjacích bodov s ohľadom na očakávaný rast počtu elektrifikovaných áut, ich umiestnenie s ohľadom na typ kupovaných vozidiel a umiestnenie ich dobíjacieho portu. V prípade zaobstarania  dobíjacej stanice vrátane integrovaného kábla si je dobré rozmyslieť jeho dĺžku,  nezabudnite doriešiť pripojenie stanice do firemnej siete či na internet a zabezpečiť dôkladné preškolenie používateľov  po samotnej inštalácii vrátane postupu, čo robiť, keď niečo nefunguje. Pri finančnom plánovaní je nutné brať do úvahy nielen náklady na samotnú dobíjaciu stanicu, ale aj náklady na káblovú a stavebnú prípravu, inštaláciu a pravidelné revízie.

DOBÍJACIA KARTA

Aby bola ponuka Arvalu skutočne komplexná, zostáva pokryť poslednú oblasť, a tou je dobíjanie na verejnej dobíjacej infraštruktúre. To sa síce na základe doterajších skúseností využíva minoritne, keďže  elektromobily sa primárne nabíjajú v práci  alebo doma a iba malé percento dobíjania vozidla pripadá na dobíjanie vonku, ale keď sa s autom vydáme na dlhšiu cestu, dovolenku či kamkoľvek inam, kde nestačí dojazd vozidla, chceme batériu dobiť bez  zbytočných problémov s registráciou u rôznych poskytovateľov, hľadaním vhodného čipu daného poskytovateľa, riešením problémov s akceptáciou platobnej karty a ďalších zložitostí.

Preto Arval k elektrickým vozidlám poskytuje nabíjacie karty spomínaných partnerov Greenway a ZSE Drive, ktoré sú akceptované v sieti najväčších poskytovateľov verejnej dobíjacej infraštruktúry na Slovensku, a to znamená, že je tu spolu viac ako 260 nabíjacích staníc a viac ako 15 000 nabíjacích staníc po celej Európe.

autonabijanie

Chcete aj vy jazdiť ekologickejšie a zelenšie? Tak nás nevahajte kontaktovať prostredníctom nášho formulára.

Potvrdzujem, že som si prečítal a rozumiem vyhláseniu spoločnosti Arval o ochrane osobných údajov.

Táto stránka je chránená technológiou reCAPTCHA a uplatňujú sa Pravidlá ochrany súkromia Google Podmienky poskytovania služby.
Čítať ďalej Zobraziť menej