Home > Potrebujem automobil > Prečo leasing?

Prečo leasing?

Leasing: lepšie riešenie ako kúpa vozidla
Infografika - Outsourcing správy vozového parku.

Leasing je ideálnym riešením pre potreby vašej firmy z hľadiska dopravy. Prečo? Pretože starosti a každodenné povinnosti súvisiace so správou firemných vozidiel zveríte niekomu inému. Nechajte nás, aby sme sa o všetko postarali.

Čo je vlastne leasing?

Leasing znamená, že vám iná firma poskytne vozidlá, ktoré potrebujete pre vašich zamestnancov, aby mohli vykonávať svoje každodenné pracovné povinnosti. Navzdory všeobecne rozšírenému názoru, leasing nie je ani lacnejší, ani drahší, ako priamy nákup automobilu: náklady sú viac-menej rovnaké. Hlavným dôvodom, prečo by ste sa mali rozhodnúť pre leasing, je, že spravovanie vozidiel nie je vaším primárnym predmetom podnikania – je naším. Staráme sa o to, aby bol celý proces plynulý a jednoduchý. Každý mesiac uhrádzate pevne stanovený poplatok a my sa staráme o každodennú správu automobilov. A ešte jedna dôležitá výhoda: nebudete potrebovať toľko zamestnancov.

Arval vám ponúka viac ako len leasing: dbáme na kvalitu vozidiel, kladieme dôraz na ich rýchle a jednoduché obstaranie a dodanie, poskytujeme všetky dôležité služby potrebné pre správu vozového parku a taktiež sa zameriavame na starostlivosť o zákazníkov (počúvame klientov aj vodičov). Transparentnosť, pružnosť, profesionalita – to všetko je pre nás dôležité, preto si naši ľudia dajú väčšiu námahu, aby pre vás našli to správne riešenie.

Množstvo výhod, ktoré leasing ponúka

Výhody, prečo sa rozhodnúť pre leasing vozidiel, sú nespočetné:

  • riziko prenesiete na inú spoločnosť,
  • výrazne obmedzíte čas strávený spravovaním firemných vozidiel a riešením takých problémov, ako sú platby, bežná údržba, opravy porúch na automobiloch a dopravné nehody,
  • vaše náklady ostanú pod kontrolou – toto je naša úloha, vy nemusíte vynakladať žiadne ďalšie úsilie.
  • Dosiahnete vyššiu transparentnosť:
    • vaši zamestnanci majú jasne stanovené ciele vychádzajúce z objektívnych kritérií, preto dokážu tieto ciele lepšie plniť,
    • vaša spoločnosť môže presnejšie stanoviť finančné prognózy a predpokladané výdavky na dlhšie obdobie.